3 obszary zwiększania efektywności sprzedaży w firmie

W jaki sposób podejść do zwiększania efektywności sprzedaży w firmie? Co może robić sprzedawca, aby efektywniej sprzedawać? Na co zwrócić uwagę wybierając narzędzie wspierające sprzedaż, tak aby wspierało efektywność sprzedaży?

Zapraszam do obejrzenia (lub posłuchania) moich 3 rozmów, które przeprowadziłem z ekspertem w obszarze usprawniania sprzedaży – Robertem Lipińskim. To w sumie prawie 1,5 godziny konkretnej wiedzy na temat efektywnej sprzedaży.

Te nagrania to również mój debiut w roli prowadzącego wywiad, dlatego też jeśli możesz – daj znać w komentarzach jak mi poszło, co Ci się podobało oraz czego zabrakło.

Rozmowa 1 – Efektywna sprzedaż – Zarządzanie

Rozmowa 2 – Efektywna sprzedaż – Aktywności sprzedawcy

Rozmowa 3 – Efektywna sprzedaż – Narzędzia

Roberta znam od lat, jest jedną z osób od których dużo uczę się w zakresie prowadzenia profesjonalnych procesów sprzedażowych.

Nasze ścieżki biznesowe przecięły się wiele lat temu, kiedy wspólnie pracując dla NextiraOne sprzedawaliśmy rozwiązania informatyczne dla Klientów naszej firmy. Robert prowadził procesy sprzedażowe, ja wspierałem go od strony technologicznej.

Bardzo cenię sobie jego podejście, skupione na budowaniu zaufania i wartości dla Klienta z jednoczesnym zadbaniem o własne interesy.

Od kilku lat Robert doradza swoim Klientom jak usprawniać sprzedaż w firmie oraz rozwija własne rozwiązanie wspierające profesjonalną sprzedaż – spinme.io

Bardzo kibicuję mu w rozwoju tego produktu, bo wiedzę jak wiele swojej wiedzy i doświadczenia tam zawarł oraz jak wiele serca wkłada w rozwój i pokonywanie trudności związanych z budowaniem rozwiązania od podstaw.

Na tę rozmowę umawialiśmy się wiele miesięcy, aż w końcu sytuacja związana z Covid sprawiła, że zgraliśmy kalendarze, usiedliśmy i porozmawialiśmy o sprzedaży.

Rozmawiamy o trzech perspektywach:

  • perspektywie zarządzania sprzedażą,
  • perspektywie aktywności samego sprzedawcy
  • oraz perspektywie wykorzystania narzędzia w sprzedaży.

Każda z rozmów kładzie nacisk na usprawnienia efektywności.

Wybrałem te 3 obszary, gdyż to tam jest przestrzeń na optymalizację produktywności: możesz usprawnić sprzedaż budując lepsze mechanizmy zarządcze, ucząc sprzedawców nowych umiejętności oraz używając narzędzi, które koncentrują Cię na celu sprzedażowym.

Zależało mi aby w każdym z tych obszarów wydobyć z Roberta niuanse, które wpływają na to, że sprzedaż w firmie przynosi lepsze efekty – co warto robić, a czego nie widać na pierwszy rzut oka aby efektywność sprzedaży rzeczywiście wzrosła?

Te nagrania to również mój debiut w roli prowadzącego wywiad, dlatego też mam prośbę: podziel się w komentarzu informacją zwrotną na temat tych rozmów – co z nich bierzesz dla siebie, co wydaje ci się zaskakujące, ale też czego Ci zabrakło?

Taka informacja zwrotna pomoże Robertowi jeszcze lepiej opowiadać o profesjonalnej sprzedaży, a mi usprawnić mój warsztat przeprowadzającego wywiady.

Mam nadzieję, że czas spędzony na obejrzeniu lub wysłuchaniu tych rozmów będzie dla Ciebie wartościowy.

Pytanie: Jakie 3 rzeczy zaskoczyły Cię po wysłuchaniu naszych rozmów?

1 komentarz do “3 obszary zwiększania efektywności sprzedaży w firmie

  1. Pingback: Ogarnij chaos w danych kontaktowych | Marcin Kwiecinski

Leave a Reply