Jestem konsultantem produktywności do wynajęcia. Sprawdźmy czy są obszary, gdzie nasze firmy mogłyby ze sobą współpracować.

Obszary współpracy
Są cztery sytuacje, w których zwykle ruszam do działania.
Sytuacja 1 – Projektowanie i wdrażanie systemów do zarządzania zadaniami i projektami
Na rynku istnieje bardzo dużo narzędzi do zarządzania zadaniami i projektami. Które z nich są najlepsze? Które będą pasowały do Twojego rytmu i stylu działania? Czasami naprawdę ciężko wybrać. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy chcesz zarządzać zadaniami i projektami w zespole. Na zamówienie Klientów projektuję i wdrażam systemy do zarządzania produktywnością dopasowane do ich indywidualnego rytmu i stylu działania.
Sytuacja 2 – Konsultacje z zakresu zarządzania priorytetami, zadaniami i czasem
Jest taki moment w życiu każdego menedżera, gdy pojawia się za dużo możliwości. Za dużo celów, pomysłów, projektów, zadań, aspiracji, wiedzy i narzędzi. Rośnie presja i oczekiwania. Priorytety stają się niejasne, a przytłaczająca ilość pracy do wykonania generuje duży stres. Jednocześnie po wielu szkoleniach i konferencjach do dyspozycji jest wiele narzędzi i metod. Pojawia się pytanie, których użyć? Jak wybrać rzeczy najważniejsze? Na czym się skoncentrować? Który wariant wybrać? Co zrobić by zrealizować cele najniższym wysiłkiem? To moment, gdy opłaca się zatrudnić konsultanta, który skróci czas dochodzenia do rozwiązania i przeprowadzi krok po kroku przez tę trudną sytuację.
Sytuacja 3 – Wyzwalenie rezerw / Zwiększanie wydajności pracy zespołu
Raz ułożony zespół generuje dobre wyniki do czasu, gdy sytuacja nie zmieni się radykalnie. Gdy to nastąpi, dotychczasowe metody przestają działać. Wydajność pracy spada, a ilość obowiązków lawinowo rośnie. Przepracowany menedżer nie raz stwierdza, że w jego zespole pojawia się za dużo tzw. pożarów i eskalacji. Ludzie działają tak, “jakby nie myśleli”. Zespół produkuje trudno przewidywalne wyniki. Zaangażowanie w pracę spada, bo “tyle razy próbowaliśmy i nic się nie zmieniło”.
To czas na optymalizację sposobu pracy i wyzwolenie rezerw wydajności zespołu. Niektórzy menedżerowie robią to samodzielnie, ale w takiej sytuacji trudno uniknąć rozgrywek politycznych i naruszenia grup interesów. Często gubi się również cel i kierunek optymalizacji. Taka zmiana nie jest łatwa do przeprowadzenia. To dobry moment by skorzystać z doświadczenia konsultanta, który odzyska kontrolę i przeprowadzi optymalizację sposobu pracy zespołu.
Sytuacja 4 – Dyskretny, niezależny doradca strategiczny
To sytuacja, w której znaleźli się menedżerowie, którzy weszli na taki szczyt w organizacji, gdzie nie mają, z kim porozmawiać o swoich pomysłach, wątpliwościach i przemyśleniach. Znają w praktyce sens słów “Lider jest zawsze sam”. Potrzebują osoby, która wysłucha ich myśli, wypowie swoją niezależną opinię. Osoby, która nie będzie się obawiała zadania trudnych pytań lub “przyciśnięcia” w obszarach, które zwykle omijali. Osoby, która zasili ich w inspirację i świeże, zewnętrzne spojrzenie na sprawę. Szukają dyskretnego doradcy, który pozwoli im przeanalizować szczegółowo sytuację i upewnić się, że podjęli właściwe, najlepsze z możliwych decyzje.
>> Zaproś mnie na spotkanie <<
CIO Magazine 05/2013 – Próg tolerancji chaosu – case study w oparciu o projekt zrealizowany w Pionie Technologii Citi z komentarzami szefowej Pionu Technologii Citi Service Center Poland – Panią Anną Skubis.
Czego możesz ode mnie oczekiwać?
- Pełnego, 110% zaangażowania w znalezienie optymalnego rozwiązania dostosowanego do Twojej sytuacji.
- Pełnej koncentracji na finalnym rezultacie – to na mnie spoczywa odpowiedzialność za przeprowadzenie Cię przez projekt i zmianę w sposób bezpieczny i przewidywalny.
- Pełnej poufności i dyskrecji we wszystkim, o czym rozmawiamy.
- Minimalizacji czasochłonności i pracochłonności po Twojej stronie – masz pewnie wystarczająco dużo ważnych spraw, by jeszcze brać sobie na głowę zarządzanie zleconą mi interwencją.
- Regularnego, czytelnego raportowania postępu prac.
- Polityki “Żadnego zamiatania pod dywan” sytuacji trudnych, jeśli takowe pojawią się w trakcie interwencji.
- Bieżącego monitorowania Twojej satysfakcji ze współpracy ze mną w trakcie, a także po zrealizowanej interwencji.
- Mojej osobistej gwarancji rezultatu – jeżeli będziesz niezadowolony z mojej pracy, zwrócę Ci wynagrodzenie za moje usługi.
I wielu innych, pozytywnie zaskakujących działań, które sprawią, że nasza współpraca będzie wyjątkowa!
Jakie rezultaty osiągniemy?
Wszystko zależy od celu do osiągnięcia, który sobie wyznaczymy. Dobiorę takie metody i narzędzia, aby jak najszybciej zrealizować postawiony cel. Będziemy dyskutować, ćwiczyć, rozkładać problemy na czynniki pierwsze, pracować wspólnie podczas Twoich normalnych aktywności biznesowych. Nie rozliczam się w oparciu o stawkę dniową lub godzinową, więc nie musisz się martwić, że w pewnym momencie powiem “czas minął – dopłać”. Płacisz zawsze za rezultat.
Dla kogo pracuję?
Pracuję dla tych, których zadaniem jest ustawić organizację w taki sposób by osiągnąć wyznaczone, dość ambitne cele.
Zwykle są to:
- Prezesi
- Członkowie zarządów
- Dyrektorzy działów: IT, HR, sprzedaży, marketingu, usług, operacyjnych
- Przedsiębiorcy
- Eksperci w organizacji – samodzielni specjaliści i konsultanci
Konsultuję również start-up’y oraz małe i średnie przedsiębiorstwa z sektora IT i nowych technologii na zlecenie właścicieli i funduszy joint venture.
Klienci
Miałem ogromną przyjemność pracować między innymi dla:
- 1mm
- Aasa Global
- Ambra S.A.
- Arcus S.A.
- Arteria S.A.
- Arthur Hunt Consulting Polska Sp. z o.o.
- Asseco
- Aviva
- AWD/Swiss Live Select
- Babka Medica
- Bayer
- Biogen
- Bre Bank
- Carcierge
- Carsed
- Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.
- Ciech
- Citi Handlowy
- Citi International
- Cqure
- Crido
- Deloitte
- eHoliday.pl
- ENEA
- Eversys
- Festiwal Miasto Gwiazd
- Fild.Net
- Fundacja Dzieci Niczyje
- Fundacja Orange
- GE Healthcare
- Górnicza Fabryka Narzędzi
- Grenke
- Grupa Żywiec
- IMB
- Inforsys
- InPhoTech
- Instytut Adama Mickiewicza
- Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie
- Johnson & Johnson
- Leroy Merlin
- Making Waves
- Medtronic Poland Sp. z o.o.
- Microsoft
- Narodowy Bank Polski
- Neuca
- Orange
- Orlen Oil
- P3 Parks
- PGE Energia Ciepła SA
- Philips
- PKP Energetyka
- PKP SA
- PLNG SA
- PMI Poland Chapter
- PNB Paribas
- Polkomtel
- Polski Związek Szachowy
- Predica
- PsychologiaSportu.pl
- PWC
- PWN Global
- Qubus Hotel
- Raiffeisen Bank Polska
- S&T
- SpenglerFox
- Stowarzyszenie Polskich Fotografów Lotniczych
- Sudzucker
- Tacit Investments
- Tribe47
- Uczelnia WSB Merito w Warszawie
- Wastech
- Wavemaker
- Xgrid Consulting
Są to jedynie Klienci projektu “Ogarnij Chaos, który rozwijam od 2011 roku. Jeżeli interesują Cię moje doświadczenia projektowe z czasów pracy w Microsoft lub NextiraOne, proszę o kontakt.
Jak możemy rozpocząć współpracę?
W dzisiejszym świecie najcenniejszy jest czas. Dlatego zależy mi by pracować z ludźmi, którzy są gotowi na intensywną współpracę prowadzącą do oszczędności tego zasobu i osiągnięcia bardzo wymiernych rezultatów. Podobnie będzie z procesem sprzedaży. Zwykle do rozpoczęcia naszej współpracy potrzebne będą trzy spotkania:
Spotkanie 1 – Rozeznanie sytuacji
To spotkanie gdzie poznamy się i zarysujemy obszar potencjalnej współpracy. Zidentyfikujemy główne wyzwania i sprawdzimy czy jest przestrzeń do współpracy. Po tym spotkaniu wspólnie podejmiemy decyzję, czy jest obszar, którym chcemy się zająć. Spotkanie potrwa ok. 30 minut.
Spotkanie 2 – Określenie zakresu
To spotkanie, gdzie przyjrzymy się bliżej obszarom, które mogę wesprzeć moją wiedzą i doświadczeniem. Określimy cele, rezultaty, miary sukcesu, horyzont czasowy projektu oraz wartość potencjalnej inwestycji. Po tym spotkaniu przystąpię do opracowania propozycji rozwiązania. Jeśli będzie potrzeba, w porozumieniu z Tobą, przeprowadzę również wywiad w Twojej organizacji, by zebrać dodatkowe dane. Spotkanie potrwa od 60 do 120 minut.
Spotkanie 3 – Decyzja
Na tym spotkaniu przedstawię Ci konkretną propozycję współpracy i poproszę Cię o decyzję kierunkową. Jeżeli propozycja będzie pasowała do Twoich oczekiwań i możliwości, ustalimy dalsze kroki zmierzające do jak najszybszego uruchomienia i realizacji kontraktu.
Jeżeli zależy Ci na czasie i już teraz wiesz, że chcesz ze mną współpracować, możemy zaoszczędzić czas i od razu przejść do spotkania nr 2 – Określenie zakresu. Tak robi wielu Klientów, którzy już wiedzą o projektach, które realizowałem.
Następny krok
Jeżeli znajdujesz się w sytuacji jak opisane powyżej lub uważasz, że warto byśmy porozmawiali, zapraszam do kontaktu. Umówimy spotkanie lub wideokonferencję. Podczas spotkania ustalimy i omówimy obszary, które chcesz zaadresować lub skonsultować. Po spotkaniu będę w stanie udzielić Ci odpowiedzi, którymi z tych obszarów mogę się zająć. Spotkanie potrwa ok. 60 minut i jest bezpłatne i niezobowiązujące.