Jak poradzić sobie z przepracowaniem? Wywiad w podcaście Dominika Juszczyka

Temat przepracowania w czasie pandemii staje się coraz ważniejszy, ponieważ coraz więcej pracowników uskarża się, że praca wdarła się w ich życie prywatne dużo bardziej niż by tego sobie życzyli.

Usiedliśmy z Dominikiem Juszczykiem i porozmawialiśmy, jak wygląda proces wychodzenia z przepracowania. Od tego jak w ogóle rozpoznać przepracowanie, przez poszczególne etapy zmniejszania przeciążenia pracą, aż do tego co staje się możliwe po wyjściu z przepracowania.

Dominik dodatkowo pytał mnie o konkrety – co można zrobić tu i teraz, aby zmniejszyć przeciążenie pracą. Myślę, że te rady będą szczególnie ważne dla tych którzy mają trudność z efektywną pracą z domu, w niesprzyjających warunkach.

Na marginesie dodam również, że rozmowa z Dominikiem ma dla mnie szczególnie sentymentalny wymiar. Dominik jest jednym z moich pierwszych Klientów (dokładnie mówiąc – pierwszym, który zgłosił się do mnie przez Internet w pierwszych miesiącach mojej pracy “na swoim”, po zakończeniu pracy dla Microsoft). 

Jednocześnie jego transformacja, która rozpoczęła się w trakcje naszej pracy, jest spektakularna i może być inspiracją dla bardzo wielu osób. 

Jego przykład pokazuje, co staje się możliwe, kiedy na serio bierzemy się za temat naszego przepracowania. Jak po uporządkowaniu własnych spraw, pojawiają się nowe możliwości, które dużo łatwiej wykorzystać z użyciem narzędzi i technik, które zbudowało się w procesie wyjścia z przepracowania.

Zapraszam Cię serdecznie do wysłuchania naszej rozmowy.

Pytanie: Czy doświadczasz przepracowania w swoim życiu? A jeśli tak, jaki wpływ ma przepracowanie na Twoje życie?

Leave a Reply