Wywiad: Współpraca z wirtualnymi asystentami

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda współpraca z wirtualnym asystentem lub asystentką?

(Wywiad dla Fundacji Aktivlab – kliknij, aby odtworzyć)

W dzisiejszym wpisie zapraszam Cię do wysłuchania wywiadu, który przeprowadziła ze mną Bogusia Siedlecka-Goślicka (Anioł na resorach) . Wywiad dostępny jest również w wersji dla osób niesłyszących.

Rozmawiamy o dwóch perspektywach: co zrobić, aby efektywnie pracować w zawodzie wirtualnego asystenta oraz doświadczeniach współpracy z taką osobą, z punktu widzenia zamawiającego usługę.

Wywiad jest częścią kursu online “Obierz kurs na pracę” zrealizowanym przez Fundację AktiveLab, przygotowującego osoby niepełnosprawne do wykonywania zawodu wirtualnego asystenta.

Jestem przekonany, że w dzisiejszych czasach, kiedy mamy bardzo dużo możliwości wykonywania wielu różnych zadań zdalnie, zawód wirtualnego asystenta to ogromna szansa dla osób z niepełnosprawnością.

Może być wykonywany zdalnie, z domu, w elastycznych godzinach. Usługi zdalne można świadczyć z dowolnego miejsca na rzecz osoby lub instytucji w dowolnym miejscu na świecie, nie tylko w Polsce. Obserwuję również coraz większą przychylność pracodawców dla tego typu usług.

Jeżeli znasz osobę z niepełnosprawnością, proszę przekaż jej link do tego wpisu. Być może kurs okaże się szansę na wykonywanie ciekawej pracy?

Pytanie: Czego chciałbyś się dowiedzieć na temat pracy zdalnej?

Leave a Reply