Bezpłatny kurs online “Myślenie” w Copernicus College

16 stycznia ruszył bezpłatny internetowy kurs online “Myślenie” na Copernicus College. Myślę, że to doskonała okazja aby poszerzyć własną wiedzę na temat tego w jaki sposób działa myślenie i co zrobić, aby to myślenie było wyższej jakości. Współtwórcą kursu jest prof. Bartosz Brożek, autor książki “Myślenie. Podręcznik użytkownika”. Książkę już przeczytałem, teraz zamierzam ukończyć kurs.

myslenie_cover

Zależy mi aby ukończyć ten kurs i pomyślałem, że dużo fajniej jest uczyć się w grupie niż samodzielnie 🙂  Dlatego na Facebook stworzyłem grupę wsparcia dla osób, które chciałby ten kurs ukończyć i jednocześnie poznać fajne osoby o podobnych zainteresowaniach.

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich, którzy zainteresowani są tematyką funkcjonowania umysłu i tego w jaki sposób myślimy. Jak piszą sami autorzy:

“Kurs ma na celu przedstawienie architektury ludzkiego umysłu i pozostających do naszej dyspozycji narzędzi myślenia, a następnie odpowiedź na pytanie, w jaki sposób narzędzia te wykorzystywać można do rozwiązywania problemów praktycznych i teoretycznych. W kolejnych wykładach rozważać będziemy mechanizmy nieświadomego podejmowania decyzji, myślenia obrazami i myślenia w języku. Zastanowimy się nad wykorzystywanymi nieświadomie heurystykami i nad rolą metafor w myśleniu. Przedstawimy typowe błędy poznawcze i wyjaśnimy, skąd się biorą. Pokażemy, jak konstruować teorie i do czego przydać się mogą eksperymenty myślowe. Spróbujemy także odpowiedzieć na intrygujące pytanie, skąd biorą się wśród nas niezwykłe umysły.”

Kurs jest zaplanowany do końca marca, co tydzień udostępniany jest nowy moduł.

Na koniec, po przejściu całego materiału można zdać egzamin.

https://www.copernicuscollege.pl/kursy/myslenie

Gorąco polecam bo bardzo dobrze porządkuje wiedzę na temat tej naszej wyjątkowej umiejętności.

Autorami kursu są:

prof. dr hab. Bartosz Brożek
Filozof, kognitywista i prawnik, profesor nauk prawnych, pracownik Katedry Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Laureat licznych nagród oraz stypendiów m.in. Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Fundacji Humboldta, tygodnika „Polityka”. Autor kilkunastu książek oraz kilkudziesięciu artykułów z zakresu filozofii prawa, etyki, filozofii nauki, filozofii logiki i kognitywistyki.

dr Mateusz Hohol
Kognitywista, adiunkt w Zakładzie Logiki i Kognitywistyki w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Laureat Nagrody Naukowej „Polityki” oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.  Interesuje się przede wszystkim poznaniem matematycznym, czyli tym jak umysł tworzy, przyswaja i przetwarza struktury numeryczne i geometryczne. Autor i współautor wielu publikacji, w tym książek „Wyjaśnić umysł” i „Umysł matematyczny”. Popularyzator nauki, w szczególności wiedzy na temat umysłu i teorii ewolucji.

mgr Bartłomiej Kucharzyk
Bartłomiej Kucharzyk (ur. 1984) jest psychologiem, prawnikiem i tłumaczem, członkiem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych i koordynatorem Copernicus Festival.

Może zechcesz dołączyć ?

Największa trudność w realizowaniu kursów internetowych jest utrzymanie systematyczności i motywacji w dotrwaniu do końca.

Zależy mi aby ukończyć ten kurs i pomyślałem, że dużo fajniej jest uczyć się w grupie niż samodzielnie 🙂

Dlatego na Facebook stworzyłem grupę wsparcia dla osób, które chciałby ten kurs ukończyć i jednocześnie poznać fajne osoby o podobnych zainteresowaniach.

https://www.facebook.com/groups/154802248504746/

Serdecznie zapraszam do dołączenia. Obecnie jest nas już 17 osób.

Dostęp do grupy jest oczywiście bezpłatny.

To taka spontaniczna, społeczna inicjatywa która mam nadzieję przyda się nam wszystkim.

Do zobaczenia w grupie!

 

Leave a Reply