Wizja przyszłości produktywności wg Microsoft

Zastanawiałeś się kiedyś jak będziemy pracować za kilka, kilkanaście lat? W świecie coraz bardziej rozproszonym, mobilnym, połączonym globalną siecią urządzeń? Microsoft kilka dni temu wypuścił nowy materiał video prezentujący wizję przyszłości produktywności w perspektywie 10 lat.

Możesz obejrzeć ją tutaj:

A poczytać o scenach widzianych w filmie tutaj.

Ja osobiście uwielbiam te filmy prezentujące przyszłość. Pokazują w którym kierunku zmierza technologia, która wspiera nasze życie i pracę. Dają też inspirację dla tych, którzy będą wymyślać nowe rozwiązania.

Pytanie: Na co szczególnie zwróciłeś uwagę podczas oglądania tego filmu? Które udogodnienia Ci się spodobały? A może z czymś wyjątkowo się nie zgadzasz?

3 komentarze do “Wizja przyszłości produktywności wg Microsoft

  1. Zapewne technologia będzie się tak rozwijać, że coraz więcej informacji będzie przetwarzanie przez maszyny, które będą nas wspomagać w podejmowaniu decyzji. Stąd też mógłbym powtórzyć pewną tezę, że w przyszłości dojdzie do kolejnego obszaru gdzie nastąpi rozwarstwienie społeczne. Informacja stanie się źródłem bogactwa i będziemy mieli z jednej społeczeństwo informacyjne, a z drugiej ludzi wykluczonych.
    Nie poradziliśmy sobie jeszcze z problemami natury etnicznej, społecznej i religijnej, a już wielkie korporacje roztaczają wizje kolejnego pola podziałów (bo technologicznie nie jesteśmy tak bardzo odlegli od elektronicznego papieru, czy wszechobecnej szybkiej łączności bezprzewodowej)
    Zapewne jednak Marcinowi nie o to chodziło w tym wpisie. Raczej chciał pokazać ze przyszłość będzie wymagać od nas przetwarzania coraz większej ilości informacji a zarządzanie nią i produktywność będzie obecne zawsze i wszędzię. Trudniej będzie odróżnić życie prywatne od aktywnosci zawodowej. Zatem następne pokolenie juz teraz powinniśmy uczyć technik właściwego podejmowania decyzji i skutecznych metod osiągania celów.

  2. Wizja na filmie jest ciekawa, jednak co mnie zaciekawiło najbardziej to nowa wersja smart watch’y, które mogą spowodować większe niewolnictwo i chaos w życiu. Obecnie już na telefonach mamy mnóstwo powiadomień które nas odrywają nie tylko od wykonywanego zadania ale od interakcji z innymi ludźmi. Także, KEEP CALM and TURN OFF NOTIFICATIONS 🙂

  3. Bardzo ciekawe. Niepokojące, bo to co ludzie realizują na filmie będzie mogła wykonać za nas sztuczna inteligencja lub program. A może kobieta na filmie to android? To co istotne na filmie to dostępność informacji i nowe wyzwania z tym związane. Już widać inne podejście do wiedzy i informacji w nowych pokoleniach, zaczynam czuć się dinozaurem.

Leave a Reply