13 miejsc z przydatnymi informacjami o OneNote

Jak wiesz jestem maniakiem OneNote’a. To jedna z tych aplikacji bez których nie potrafiłbym produktywnie funkcjonować. Odkąd jest dostępny za darmo na różne typy urządzeń (PC, Mac, Windows Phone, Android, IPad, IPhone) coraz więcej użytkowników sięga po to rewelacyjne narzędzie do robienia notatek. A i sam Microsoft coraz więcej robi by (wreszcie!) pokazać to “nieznane dziecko pakietu Office” szerszemu gronu odbiorców.  20140714_onenote_przydatne_miejsca

Gdy zaczniesz używać OneNote’a na pewno zaczniesz się zastanawiać do czego jeszcze można by go użyć. Ja stale szukam nowych informacji na temat tego jak inni korzystają z OneNote’a. Aby zaoszczędzić Ci czasu, poniżej zebrałem 13 miejsc, skąd możesz dowiedzieć się jak lepiej wykorzystać OneNote w pracy, na studiach czy po godzinach.

1. Kurs video OneNote – zacznę od kryptoreklamy 🙂 1 lipca ukazał się mój kurs video “Produktywność i OneNote”, który przygotowałem dla Eduweb.pl. W ponad 6 godzinach materiału zebrałem w nim wszystko co wiem na temat OneNote’a. W praktycznych lekcjach pokazuję krok po kroku każdą możliwą funkcjonalność. Podpowiadam wiele trików i sztuczek, które zwiększają efektywność pracy. Prowadzę kursanta “za rękę” najpierw przez notesy tworzone w wersji przechowywanej lokalnie, a gdy już pozna wszystkie możliwości przenosimy się do chmury, by skorzystać z możliwości synchronizacji, pracy grupowej oraz funkcji dostępnych jedynie w wersji chmurowej. Na koniec, w dodatkach prezentuję przykłady zastosowań OneNote w praktyce. Kurs dostępny jest w języku polskim. Cena kursu to 59 PLN. Gorąco zachęcam Cię nauki – w szybki sposób pokażę Ci jak wyciągnąć maksimum możliwości z OneNote’a. Zanim kupisz koniecznie zapoznaj się z trzema darmowymi lekcjami, które dostępne są na stronie kursu. Oceń, czy jest to propozycja dla Ciebie.

1_marcinkwiecinski_kurs_onenote

I po reklamie 🙂 A poniżej kolejne 12 miejsc, które musisz odwiedzić jeśli korzystasz z OneNote’a:

2. Profil OneNote na Facebook – ostatnimi czasy bardzo uaktywnił się oficjalny profil OneNote na Facebook’u. Znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów i materiałów video na temat zastosowań ON

2_marcinkwiecinski_onenotefb

3. Testing OneNote – blog testera OneNote. Dużo ciekawych informacji na temat ON z punktu widzenia osoby, która tworzy to oprogramowanie.

3_marcinkwiecinski_testingonenote

4. Blog twórcy dodatku Onetastic – jeden z programistów pracujących nad OneNote stworzył po godzinach darmowy dodatek rozszerzający ON o dodatkowe funkcje. Od czasu do czasu pisze również ciekawe artykuły o tym jak ON działa “od środka”.

4_marcinkwiecinski_onetastic

5. Oficjalny blog OneNote – Źródło informacji o nowościach i przykładach zastosowań.

5_marcinkwiecinski_onenoteblog

6. Blog Efficiency 365 – blog, który ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat funkcji pakietu Office. Dużo praktycznych przykładów zastosowań dla OneNote’a.

6_marcinkwiecinski_efficiency365

7. Grupa OneNote Users and Fans na Yammerze – grupa, która opiekuję się w sieci Office 365 Technical Network. Jeżeli używasz Yammera, napisz do mnie maila to wyślę Ci zaproszenie do tej grupy.7_marcinkwiecinski_onenoteonyammer

8. OneNote Community Site – forum społecznościowej pomocy technicznej. Jeżeli masz problem z OneNote możesz go zgłosić w tym miejscu. Jest szansa, że inni użytkownicy lub ktoś z Microsoft będzie miał dla Ciebie rozwiązanie.

8_marcinkwiecinski_onenotecommunitysite

9. Grupa OneNote Users na LinkedIn – aktywna grupa pozwalająca wymieniać doświadczenia z używania OneNote w wielu firmach na całym świecie.9_marcinkwiecinski_onenotelinkedin 10. Kanał Youtube “OfficeVideos” – oficjalny kanał Microsoft prezentujący zastosowania Microsoft Office. W tym oczywiście OneNote 🙂

10_marcinkwiecinski_officevideosyt

11. Alerty Google – polecam skonfigurować alert na słowo “OneNote”. Jeśli tylko Google zaindeksuje nowy artykuł zawierający słowo OneNote, dostaniesz powiadomienie na maila. Czasem trafiają się prawdziwe perełki (UWAGA: koniecznie ustaw regułę w programie pocztowym, aby takie powiadomienia odsiewać do wydzielonego folderu. Nie chcesz przecież być rozpraszany pojedynczymi powiadomieniami. Raz na jakiś czas zaglądasz do folderu i sprawdzasz czy pojawiło się coś ciekawego)

11_marcinkwiecinski_onenotegooglealerts12. Książki o OneNote – możesz też poszukać książek. Niestety za dużego wyboru nie ma.

13. Inne blogi – czasem ktoś napisze na swoim blogu o tym jak używa OneNote do własnej pracy. To bardzo fajne źródła inspiracji. Np.:

http://www.thomasmaurer.ch/2014/02/this-is-why-onenote-is-awesome/

http://www.magdabednarczyk.pl/2014/02/25/jak-wycisnac-wiecej-z-onenotea/

http://www.maciejaniserowicz.com/2014/03/20/microsoft-onenote/

http://e-damiangarbus.pl/sharepoint-onenote-wymiana-informacji/

http://computers.tutsplus.com/tutorials/onenote-gtd-productivity-with-freeform-notes–cms-20931

http://nerdbusiness.com/blog/how-organize-your-life-onenote

http://manage-this.com/onenote-outlook-gtd-system/

http://dynamicit.wordpress.com/2011/01/19/gtd-with-outlook-2010-and-onenote-2010series-links/

Ja też już kilka razy pisałem o OneNote:

http://marcinkwiecinski.pl/2013/03/18/16-sposobow-w-jaki-onenote-moze-usprawnic-twoja-prace-i-biznes/

http://marcinkwiecinski.pl/2013/07/29/5-przydatnych-funkcji-onenote-ktorych-nie-znasz/

Mam nadzieję, że z tym pakietem wiedzy zaoszczędziłem Ci trochę czasu, a przede wszystkim dostarczyłem inspiracji jak OneNote może przydać się w Twojej pracy. Jestem ogromnie ciekawy jak Ty wykorzystujesz OneNote’a na co dzień? Do czego go używasz? A jeśli nie używasz, proszę napisz z jakich powodów?

2 komentarze do “13 miejsc z przydatnymi informacjami o OneNote

  1. Dostałam maila z informacją o pingbacku i tak oto dotarłam do artykułu. Myślę, że zbiór linków bardzo przydatny, choć oczywiście jest ich sporo i pewnie trudno wszystkie informacje tam zawarte okiełznać. Swoją drogą jakiż to byłby skok efektywności, gdyby ogarnąć te wszystkie tajniki, funkcje i możliwe sposoby wykorzystania One Note’a. Dlatego liczę na jeszcze jakieś wpisy dotyczące najciekawszych zastosowań. 🙂

    To jest mój pierwszy komentarz tutaj, więc jeszcze pozwolę sobie napisać, że gratuluję bloga. Jest stosunkowo nowy, a już mógłby konkurować ze swoim największym rywalem tzn. produktywnie.pl. Regularnie czytuję wpisy. Co prawda nie oddałam głosu w ankiecie, ale życzę powodzenia w dalszym pisaniu i rozwijaniu bloga.

    Pozdrawiam.

    • Magda, dziękuję bardzo. Cieszę się, że tematyka bloga przypadła do gustu 🙂 Kuby ani jego bloga nie traktuję jako rywala 🙂

      Co do okiełznania OneNote’a to zapraszam do zapoznania się z kursem, który dopiero co wydałem na Eduweb. Ponad 6 godzin materiału, gdzie omawiam wszystkie meandry tego narzędzia. Cena tylko 59 PLN. http://bit.ly/kurs_onenote Ale oczywiście będą się pojawiały nowe wpisy tutaj.

Leave a Reply