O Biznesie Po Godzinach

Jeżeli śledzisz wiadomości na moim fan page, to wiesz już, że jutro z Markiem Giętkowskim startujemy z nowym projektem o nazwie “O Biznesie Po Godzinach”. Zanim napiszę kilka słów więcej, zapraszam Cię do obejrzenia naszego krótkiego zaproszenia:

Jutro, 3 grudnia o godzinie 20.00 zapraszamy Cię na pierwsze webinarium, które poświęcimy tematowi “Jak zwiększyć sprzedaż?”.

Marka Giętkowskiego poznałem kilka lat temu, podczas specjalnej edycji spotkania Kobiet Przedsiębiorczych. Obaj byliśmy tego dnia prelegentami. Marek opowiadał o budowaniu firmy na solidnych podstawach, ja o tym jak ogarnąć chaos i zrealizować swoje najważniejsze priorytety. Okazało się, że obaj wykonujemy tę samą profesję – jesteśmy konsultantami biznesowymi, a tematy z którymi się mierzymy na naszych projektach całkiem dobrze się uzupełniają.

Od tamtego dnia, w miarę możliwości, staramy się spotkać na kawę by powymieniać się doświadczeniami, inspiracjami oraz anegdotami z naszego życia zawodowego. Zawsze po takim spotkaniu mamy sporo nowych pomysłów, które później wykorzystujemy w pracy z naszymi Klientami. Pewnego razu pomyśleliśmy, że może to o czym rozmawiamy mogłoby przydać się również innym. Czemu miałoby się marnować?

Idąc tym tropem, stworzyliśmy krótkie webinarium “Biznes po godzinach”, gdzie rozmawialiśmy o tym jak założyć swoją działalność, jak sama nazwa wskazuje, po godzinach. Sprawdziliśmy, czy w ogóle ktoś chce nas słuchać. Okazało się, że jak najbardziej tak! Co więcej, w ankietach napisaliście, że chcecie więcej. Nie tylko o tym jak założyć firmę, ale jak ją rozwijać i usprawniać.

Zastanowiliśmy się, co z tym zrobić. Z jednej strony czuliśmy, że chcemy podzielić się tym co wiemy, z osobami które mogą być tym zainteresowane. Z drugiej – nie chcieliśmy robić tradycyjnych “prezentacji na temat”, jakich wiele w Internecie. Z trzeciej – szukaliśmy sposobu, by dostarczyć słuchaczom czegoś praktycznego, jednocześnie nie zaburzając naszych głównych działalności biznesowych. Wiedzieliśmy, że realizując nasze obecne projekty biznesowe, nie mamy tyle czasu, aby otworzyć pełnowymiarowe przedsięwzięcie szkoleniowe na temat prowadzenia własnej firmy.

Rozmawialiśmy, wymyślaliśmy, twórczo się spieraliśmy, rysowaliśmy i kreśliliśmy, w końcu chyba znaleźliśmy sposób! Postanowiliśmy przenieść te nasze kawiarniane rozmowy do Internetu. Skoro nam przynoszą one korzyści, mamy nadzieję, że i inni mogą na nich skorzystać, czerpiąc inspirację i praktyczne pomysły na usprawnienie własnego biznesu.

Dwa razy w miesiącu spotkamy się wirtualnie, by napić się kawy i porozmawiać o biznesie po godzinach. Niezależnie, gdzie będziemy wtedy pracować, połączymy się w formie webinarium i poprowadzimy spotkanie na jeden, z góry ustalony temat. Jaki to będzie temat? Tu bardzo dużo zależy od Ciebie, bo chcielibyśmy by to spotkanie było jak najbardziej przydatne dla Ciebie. Bardzo mocno będziemy analizować informację zwrotną, która do nas napłynie. Obecnie mamy 5 tematów w kolejce. Kolejne powstaną w oparciu o informację od naszych uczestników. Sami jesteśmy ciekawi, w którą stronę ten projekt się rozwinie!

Każde spotkanie będzie prowadzone w luźnej, kameralnej atmosferze. Tak jakbyśmy spotkali się w kawiarni. Bez nadęcia, bez krawata, bez zbyt wydumanej terminologii i żargonu. Spotykamy się po to, by po pracy, po godzinach, porozmawiać o biznesie. Będziemy mieli kilka stałych punktów programu, ale stanowić one będą raczej luźną ramę niż sztywny harmonogram. Spotykamy się, zaczynamy rozmawiać, a dokąd nas to zaprowadzi to już tylko zależy od tematu, pytań i komentarzy uczestników oraz naszego humoru i aury danego dnia 🙂

Te stałe punkty programu będą następujące:

Temat przewodni – jeden, wybrany temat, wokół którego toczyć się będzie spotkanie.

Rekomendacje dla biznesu uczestnika – wybierzemy firmę jednego z uczestników i przygotujemy zestaw rekomendacji dotyczących rozwoju tego biznesu.

Pytania i Odpowiedzi – zależy nam na interakcji. Przez cały czas spotkania, uczestnicy będą mieli możliwość dyskusji i komentowania. Przewidzieliśmy również czas na pytania specjalne. Odpowiemy na kilka pytań spoza głównego tematu webinarium.

Polecamy – podczas każdego spotkania, postaramy się polecić Ci coś ciekawego. UWAGA! To nie będą polecenia reklamowe! Będą to nasze subiektywne wybory czegokolwiek, co uznamy, że może być dla Ciebie pomocne.

Co dalej, okaże się w miarę rozwoju naszych spotkań. My stawiamy sobie za cel dwa punkty: 1) Dobrze się bawić, 2) Eksperymentować.

Już dziś zapraszam Cię do wstąpienia na nasze najbliższe spotkanie. Startujemy 3 grudnia o 20.00. Na warsztat bierzemy temat, który najczęściej pojawiał się w pytaniach uczestników poprzednich webinariów, czyli “Jak zwiększyć sprzedaż”. Wejdź na stronę http://obiznesiepogodzinach.pl/ i podaj swój e-mail. Wyślemy Ci zaproszenie do pokoju konferencyjnego. Mamy tylko 50 miejsc, więc zależy nam, aby dotrzeć do osób najbardziej zainteresowanych. Jeżeli jednak nie chcesz zostawiać nam swojego e-maila, lub po prostu nie chcesz uczestniczyć w spotkaniu na żywo, nie ma problemu. Nagrania spotkań będą publikowane na Youtube.

Do zobaczenia!

Leave a Reply