Zaprojektuj swoje życie

Początek roku, to okres w którym w mediach, prasie i blogosferze powraca temat wyznaczania celów noworocznych i myślenia o tym, “co chciałbym w życiu zmienić”?

Niestety często proponowane techniki są bardzo “rewolucyjne” i zakładają, że od teraz dramatycznie przebudujesz swoje życie i zmienisz swoje dotychczasowe życie w bardzo krótkim czasie. Zwykle też kończą się niepowodzeniem i frustracją już po pierwszych dwóch tygodniach.

zaprojketuj.default

Zainspirowany tym trendem na początku 2013 roku napisałem krótki, czteroczęściowy cykl, który pozwoli Ci w sposób ewolucyjny zaprojektować i przeprowadzić zmianę w istotnej części Twojego życia i kariery. Zaproponowane ćwiczenia możesz wykonać w dowolnym momencie, nie powinieneś czekać do stycznia nowego roku.

Zalecam zachować jednak tygodniowe przerwy w wykonywaniu poszczególnych części. Dasz sobie szansę na przemyślenie tematu i wypracowanie bardziej szczegółowych wniosków. Jeżeli zrobisz te ćwiczenia jedno po drugim tego samego dnia, prawdopodobnie prześlizgniesz się jedynie po “powierzchni” swoich aspiracji.

Cykl “Zaprojektuj swoje życie” składa się z następujących części:

Część Pierwsza – Wprowadzenie – rozgrzewka, która przygotuje Cię do głównej części projektowania Twoich aspiracji

Cześć Druga – Misja – przed Tobą zmierzenie się z ważnymi, życiowymi pytaniami o sprawy, które są dla Ciebie ważne. Wymagające, ale jednocześnie dające dużo pozytywnych przemyśleń ćwiczenie.

Cześć Trzecia – Wizja sukcesu – w tym ćwiczeniu napiszesz swój scenariusz idealny. Wyznaczysz na swojej mapie punkt B, do którego chcesz dojść w przyszłości. I przy okazji dowiesz się, dlaczego pytanie “co ja chcę w życiu robić?” nie ma sensu.

Część Czwarta – Realizacja – po wyznaczeniu kursu, czas wyruszyć w drogę. Przygotowałem dla Ciebie kilka wskazówek, jak realizować swój projekt, aby systematycznie pojawiały się konkretne rezultaty.

Cykl “Zaprojektuj swoje życie” spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem czytelników. Otrzymałem również ciekawe pytania i komentarze drogą e-mailową. Jeżeli i Tobie cykl ten przypadnie do gustu, proszę powiedz o nim tym, którzy również mogą skorzystać z przyjrzenia się swoim priorytetom.

Zapraszam Cię również do korespondencji i komentowania. Bardzo jestem ciekawy, jakie zmiany wprowadzisz do swojego życia lub kariery.

Leave a Reply