Zestawienie – Aplikacje do zarządzania zadaniami i projektami

Poniżej przygotowałem listę aplikacji do zarządzania zadaniami i projektami, które wydają mi się ciekawe i warte przetestowania. Osobiście używam do zarządzania wszytskimi moimi przedsięwzięciami system Wrike oraz Goalscape do zarządzania priorytetami.

Action Method
Asana
Checkvist
Conqu
Goalscape (tego systemu używam obecnie!)
Goals on Track
Do It
Facile Things
GTD Agenda
IQTell
Moredays
Nirvana
Nozbe (tego system używałem przez prawie 4 lata. Polecam na początek!)
Producteev
Remember the milk
Symphonical
Todoist
Toodledo
Trello
Vitalist
Wrike (tego systemu używam obecnie!)
Wunderlist

Zestawienie zawiera tzw. linki afiliacyjne, co oznacza, że jeżeli zakupisz usługę, którą polecam otrzymam od niej prowizję. Linki afiliacyjne stosuję jedynie w przypadku usług i produktów, których sam używam i uważam, że mogą przydać się moim Czytelnikom.

24 komentarze do “Zestawienie – Aplikacje do zarządzania zadaniami i projektami

 1. Pingback: Jak kontrolować dużą liczbę zadań i projektów? | Marcin Kwiecinski

 2. Pingback: Na co zwrócić uwagę wybierając system zarządzania zadaniami i projektami? | Marcin Kwiecinski

 3. Pingback: Próg tolerancji chaosu w Citibanku | Marcin Kwiecinski

 4. Pingback: Chesz to wszystko ogarnąć? Zacznij od tego! | Marcin Kwiecinski

 5. A może by tak jakąś krótką recenzję tych aplikacji, z których korzystasz? Bo lista jest dość bogata, a tak naprawdę nie wiadomo dlaczego wybrałeś akurat te konkretne?

  • Dziękuję za sugestię. Temat recenzji chodzi za mną, nie wiem jeszcze tylko jak go “ugryźć” aby był przydatny dla Was. Planuję również opisać mój System Wspierania Produktywności.

 6. Pingback: 11 - O produktywności z Marcinem Kwiecińskim | DevTalk

  • Witaj! O który progam pytasz? Na liście są zarówno takie, które mają wersję polską, jak i takie które są tylko po angielsku. Podobnie z odpłatnością. Jeśli chodzi o polską wersję językową i bezpłatność to takowy jest np. Wunderlist (wersja płatna rozszerza niektóre funkcje, ale spokojnie daje się używać tej bezpłatnej)

 7. Witam, czy któryś z programów pozwala podpiąć jedno zadanie do np. dwóch projektów? Czy można jakoś ustalać kolejność np. nie pojawia mi się zadanie ‘zatrudnij pracownika’ zanim nie zakończę zadania ‘zamiesc ogłoszenie o prace’ – a może takie zależności realizuje się w inny sposób? Pozdrawiam.

  • @Andrzej, Wrike umożliwia umieszczenia jednego zadania w wielu projektach. Jeśli zaś chodzi o automatyczne pojawianie się zadań po ukończeniu poprzednika, to niestety nie znalazłem takiej implementacji. To pytanie wraca co jakiś czas i sam chętnie poznałbym system który taką funkcjonalność oferuje. Póki co obchodzimy to poprzez system filtrów i ręczne wybieranie zadań tzw. kolejnych podczas przeglądu tygodniowego. Zwykle właśnie w taki sposób się to realizuje – i tak przeglądasz projekty podczas przeglądu tygodniowego, więc wtedy decydujesz które zadanie jest właśnie “następne”. We Wrike dodatkowo te “niepotrzene” zadania można oznaczyć statusem Defered, i wtedy nie pojawiają się one w domyślnej liście zadań aktywnych. Niestety automatyzacji zmieniania deffered na active, po zakończeniu poprzedniego zadania brak.
   Polecam również zajrzeć do najnowszej odsłony zestawienia polecanych systemów: https://marcinkwiecinski.pl/2018/07/12/systemy-zarzadzania-zadaniami-ktore-polecam-w-2018-roku/

  • @Andrzej nowa wersja aplikacji Fortask umożliwia tworzenie zależności w realizacji podzadań. Możesz zdefiniować, że zanim przejdziesz do podzadania C musisz zrobić, A i B itp. Dowolność konfiguracji. Dostępna jest druga wersja aplikacji – dużo ciekawsza niż poprzednik. Sprawdź sam. Możesz skorzystać z wersji beta, a już niedługo z oficjalnej wersji produkcyjnej.
   Co do samych zadań cyklicznych – są w planach na roadmapie. Polecam: fortask.com.

 8. Witam, jak włączyć opcje dostępu w Wrike do pewnych czynności w pewnych obszarach programu żeby one były udostępnione lub ograniczone?

  • Rozszerzanie dostępnych funkcjonalności następuje wraz ze zmianą planu. Im wyższy plan, tym więcej dostępnych funkcjonalności. Oprócz tego można nadawać uprawnienia do poszczególnych folderów / projektów dla konkretnych użytkowników / grup użytkowników. Każdy użytkownik widzi tylko te foldery i projekty, do których ma uprawnienia. Niestety o ile mi wiadomo nie ma możliwości wyłączania poszczególnych funkcjonalności (np aby część osób nie miała dostępu do wykresu Gantta albo rejestracji czasu pracy). Być może niektóre funkcjonalności możnaby wyłączyć z pomocą supportu, ale nie testowałem takiego podejścia. Część dodatkowych opcji włącza się poprzez dokupienie/aktywację dodatków (np Wrike Resource). Polecam również odwiedzać stronę wrike.com/labs gdyż można tam włączyć nowe funkcjonalności, które nie są jeszcze dostępne w publicznym dostępie.

 9. Witam, Czy może można pomóc w znalezieniu programu, który z grupy różnych dodawanych zadań pozwoli samemu wybierać, które chce się zrobić. Obecnie większość aplikacji, które przeglądałam pozwala na dodawanie zadań, ale żeby ktoś inny to widział za każdym razem muszę go dodać i nie ma dobrowolności w wyborze

  • @Weronika, nie do końca rozumiem pytanie. W zasadzie każdy z powyższych systemów umożliwia na dodanie zadań dla innych osób. Możesz doprecyzować o co dokładnie chodzi?

  • Cześć. Polecam aplikację fortask. Jeżeli chodzi o problem, który wskazujesz to jest on tam rozwiązany w bardzo prosty sposób. Wskazujesz grupę jako wykonawcę, a osoby z tej grupy same mogą przypisać siebie jako wykonawcę. Jeśli nie wiesz jak to zrobić odezwij się do nich na Facebooku. Mają bardzo fajny support i pomagają nawet jak masz błachy problem. Adres: https://pl.fortask.com

 10. Zgadzam się Wrike – fajne rozwiązanie, ale trochę moloch i powiem szczerze, że doszedłem do wniosku, że mam problem z połapaniem się tam we wszystkich opcjach. Kolejna sprawa – spore ograniczenia dla darmowych kont – choćby podzadania – ważna sprawa, mega przydatna nawet w malutkim zespole. Jeżeli mogę dodać swoje pięć groszy to aktualnie używam aplikacji Fortask (https://pl.fortask.com). Dla darmowego konta nie ma żadnych ograniczeń w funkcjonalnościach – mega ważne dla mnie. Korzystałem z trello, jiry, asany, mantisa i wrike. Mam wiele spostrzeżeń na temat każdej z aplikacji. Każda ma plusy i minusy, choć niektóre minusy przy dłuższym użytkowaniu trochę dyskwalifikują użytkowanie. Przykładem tutaj może być trello – wszystko fajnie dopóki to początek pracy. Po roku pracy kilku osób kart jest tyle, że nie da się w tym połapać.

 11. Cześć, ze swojej strony polecam Taagly.com (https://taagly.com/). Narzędzie proste, i bardzo elastyczne. Można je dopasować praktycznie do każdego rodzaju działalności, dzięki specjalnemu modułowi tagów. Cennik też jest mega konkurencyjny. Można zarządzać projektami sprawnie, i do tego wbudowane gotowe raporty.

Leave a Reply