Wieści z “Ogarnij Chaos®” 02/2023

Dzień dobry,

zapraszam na kolejny odcinek Wieści z “Ogarnij Chaos®”, czyli cyklicznego podsumowania na temat tego co dzieje się wokół projektu “Ogarnij Chaos®”.

Trzeci sezon podcastu

Wystartowaliśmy z trzecim sezonem podcastu “Ogarnij Chaos®”. Przez najbliższe 12 tygodni co środa będzie na Was czekać nowy odcinek. Podcast przeszedł metamorfozę, mam nadzieję że nowa odsłona przypadnie Wam do gustu.

W ubiegłą środę opublikowałem zapowiedź nowego sezonu, a już w najbliższą pierwszy z dwunastu odcinków.

Posłuchaj zapowiedzi 3 sezonu podcastu “Ogarnij Chaos®”

A już w środę, 8 marca zapraszam do posłuchania najnowszego odcinka.

Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach, kliknij ten link a zapiszę twój email do bazy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych treściach, które publikuję.

Podcast dostępny jest na wszystkich znanych platformach podcastowych, wkrótce będzie dostępny również na YouTube.

Szkolenie otwarte już w kwietniu!

Mamy już termin naszego flagowego szkolenia “Ogarnij Chaos®. Nowoczesne Metody Produktywności” w formule otwartej. Szkolenie odbędzie się 20-21 kwietnia 2023 w Warszawie.

TAK! Wracamy na salę szkoleniową. Szkolenie odbędzie się w formule stacjonarnej.

Uwaga – jeżeli jesteś zainteresowany otrzymaniem najlepszej oferty na bilety w przedsprzedaży, kliknij i wypełnij poniższy formularz:

Zgłoś swoje zainteresowanie szkoleniem otwartym

Ze względu na konieczność wynajęcia sali szkolenie odbędzie się jeśli zbierze się minimalna liczba uczestników. Zgoszenia pozwolą nam się zorientować o skali zainteresowania. Wypełnienie zgłoszenia nie jest równoznaczne z rezerwacją biletu ani ze złożeniem zamówienia, ale gwarantuje otrzymanie najlepszej oferty kiedy ruszymy z przedsprzedażą biletów.

Ciekawe narzędzie – Reader Readwise

Kilkanaście dni temu natknąłem się na bardzo ciekawe narzędzie do zarządzania i lepszego przyswajania treści, które konsumujemy:

Readwise Reader

Jest to aplikacja internetowa która pozwala nam w jednym miejscu zbierać wszystkie informacje (teksty, filmy na YT, książki, artykuły, wpisy na social media, wpisy na blogach, newslettery, PDFy, etc.), z którymi chcemy się w terminie późniejszym, następnie wybrać najbardziej priorytetowe oraz robić do nich przydatne notatki, oznaczać tagami, a także eksportować je do naszych prywatnych baz wiedzy.

Jeżeli śledzisz dużo różnych źródeł wiedzy oraz potrzebujesz uporządkowanego sposobu do wyciągania z nich jak najwięcej wiedzy może być to rozwiązanie znacząco zwiększające Twoją produktywność w obszarze researchu i kuracji treści.

Na czym polega praca z taką aplikacją?

  • Przeglądając różne treści w internecie oznaczasz te, które chesz zachować na później.
  • Następnie w aplikacji kończysz ich czytanie/oglądanie i oznaczasz za pomocą zakreśleń które fragmenty są dla Ciebie szczególnie ważne. Można też dopisywać własne notatki.
  • W ten sposób tworzysz własne archiwum ważnych dla Ciebie treści, z którego potem możesz korzystać w uporządkowany już sposób.
  • Ale to jeszcze nie koniec. Bo następny krok to co robimy z tymi wszystkimi notatkami.
  • A tu z pomocą przychodzi moduł Readwise, który służy do zarządzania tymi naszymi notatkami. Ten moduł pomaga nam na zapamiętywanie zaznaczonych fragmentów, wyciąganie z nich wniosków raz dodatkowe opracowywanie notatek z nimi związanymi. W końcu te opracowane notatki można też przenieć do własnej bazy wiedzy, np Obsidina czy Logseq.

Podsumowujące Reader to czytnik treści “na sterydach”, a Readwise to moduł do wyciągania z tych treści jak najwięcej przydatnej wiedzy.

Jestem na etapie testowania tego narzędzia, ale już pierwsze dni testów dają bardzo obiecujące wyniki. Jeżeli używasz czytników RSS takich jak Feedly lub Inoreader, albo aplikacji do zapisywania treści na przyszłość jak Pocket czy Instareader, to warto

Prośba o wypełnienie szybkiej ankiety

W związku z produkcją nowych treści mam prośbę o wypełnienie bardzo krótkiej ankiety, która pomoże mi wybrać najbardziej tematy, które warto dla Was poruszyć na LinkedIn, blogu i podkaście. Chciałbym zrozumieć jakich trudności doświadczacie w pracy.

Wypełnij proszę szybką ankietę

I to już wszystko w tym numerze wieści.

Mam nadzieję, że nowy sezon podcastu przypadnie Wam do gustu i da Wam conajmniej tyle radości ile nam jego tworzenie.

Dobrego dnia!

Marcin


Powyższy artykuł jest przykładem Newslettera “Wieści z Ogarnij Chaos®”, który otrzymują Prenumeratorzy mojego bloga. Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter “Wieści z Ogarnij Chaos®” zapisz się tutaj:

Leave a Reply