Kolorowy Goalscape już jest!

Niedawno pojawiło się ważne uaktualnienie do Goalscape, które wprowadza nową paletę barw do mojego ulubionego narzędzia do wizualizowania celów. Wraz z nową paletą barw pojawiła się możliwość pełnego kolorowania celów, dzięki czemu mapy celów stały się bardziej kolorowe i wyraziste. W poniższym artykule znajdziesz opis wszystkich nowo wprowadzonych zmian.

goalscape_pokolorowany

Nowa paleta barw

Wielu użytkowników skarżyło się, że Goalscape ma bardzo blade kolory. Producent posłuchał informacji zwrotnej i wraz z nową wersją wprowadził nową, pastelową paletę barw. Od dziś Goalscape ma wyraźne i wesołe kolory! Aby zmienić kolor celu, wybierz opcję Pokoloruj Cel.

goalscape_pokoloruj_cel

pojawi się nowa paleta pastelowych barw:

goalscape_paleta

 

Wprowadzenie pełnego kolorowania

Wraz z nową paletą barw, wprowadzona została możliwość pełnego kolorowania celów, czyli zmiany koloru dla całego obszaru celu. Dotychczas możliwe było jedynie kolorowanie krawędzi celów. Aby włączyć pełne kolorowanie celów wybierz ikonę Ustawień (kluczyk w górnym prawym rogu)

goalscape_ustawienia

a następnie zaznacz opcję “Pełne kolorowanie celu”

goalscape_pelne_kolorowanie

Twoje pokolorowane cele będą wyglądać teraz tak:

goalscape_kolorowanie_pelne

Jeżeli pozostawisz kolorowanie jedynie krawędzi, mapa celów będzie wyglądać tak:

goalscape_kolorowe_krawedzie

Wyróżnianie w oparcie o daty

Wprowadzono opcję wyróżnienia celów wg przypisanej daty. Możesz teraz wyróżnić cele, które zaczną się dziś, zaczną się przed konkretną datą, których planowana data zakończenia jest dziś oraz których planowana data zakończenia jest przed konkretną datą.

goalscape_wyroznanie_wg_daty

Widok tabelaryczny celów

Wprowadzono możliwość wyświetlenia listy celów w widoku tabelarycznym. Aby go wyświetlić, wyświetl listę celów,

goalscape_pokaz_liste

a następnie wybierz opcję “Wyświetl widok tabelaryczny”:

goalscape_lista

Pojawi się widok tabelaryczny, zwierający daty, postęp oraz możliwość sortowania:

goalscape_widok_tabelaryczny

Powrót do starego sposobu licencjonowania Goalscape Desktop

W międzyczasie producent postanowił wrócić do poprzedniego modelu licencjonowania. Osoby, które zakupią wersję Goalscape Desktop otrzymują licencję trwałą, która uprawnia na dożywotnie pobieranie uaktualnień w przyszłości.

Zbliża się koniec roku i początek następnego. To tradycyjnie czas podsumowań i wyznaczania celów na nowy rok. Mam nadzieję, że realizacja celów z Goalscape będzie dużo łatwiejsza. Przypominam również, że Goalscape w wersji Free pozwala na stworzenie jednej mapy celów, która składa się z maksymalnie 30 elementów. Dla większości osób to w zupełności wystarczające, aby śledzić postęp swoich celów.

Pytanie: W jaki sposób śledzisz realizację swoich celów?

5 komentarzy do “Kolorowy Goalscape już jest!

Leave a Reply