Wesołych Świąt!

20141224_wesolych_swiat

“Cicha noc, święta noc
Pokój niesie, ludziom wszem…”

Przed nami wspaniały CZAS.

Czas wspomnień, nadziei, rodzinnych spotkań, kolorowych choinek, prezentów, przysmaków, przecudnych zapachów.

Życzę Ci by był to czas radości, refleksji i regeneracji. Spędzony w gronie tych których kochasz, którzy są dla Ciebie ważni.

Świętujemy urodziny Tego, który odmienił nasz świat, nasze życie, naszą perspektywę.

Niesamowite, że urodził się jak każdy z nas – w konkretnymi miejscu i czasie. Zaczynał jak każde niemowlę – krzycząc i szukając schronienia w objęciach mamy. Miał do swej dyspozycji tak jak my: 86 400 sekund każdego dnia. Żył tylko 33 lata. Sprawił, że WSZYSTKO się zmieniło.

Opowiedział kiedyś jedną z najwspanialszych opowieści o talentach.

Życzę Ci, aby nadchodzący rok 2015 pozwolił Ci w pełni wykorzystać Twoje talenty. Abyś każdego dnia Nowego Roku 2015 kład się spać z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu. Zainwestowanego w sprawy najważniejsze. Ufam, że owoce będą wspaniałe!

W tym roku zwróciłem uwagę na takie zdanie w tej przypowieści: Bojąc się więc , poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi” (Mt 25:15). Angelika z bloga Angelika Cafe, zwróciła mi również uwagę, że w Apokalipsie Św. Jana jest jeszcze takie zdanie: “A dla tchórzów , niewiernych , obmierzłych , zabójców , rozpustników , guślarzy , bałwochwalców i wszelkich kłamców : udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką.”

Życzę Ci zatem również (a także sobie), by w drodze do realizacji naszych celów nie zatrzymywał nas strach, niepewność i wątpliwości. Byśmy mieli siły, aby każdego dnia pokonywać je, dążąc do aspiracji godnych Tego, który nas stworzył.

Jak co roku zapraszam Cię do wysłuchania rekolekcji o. Adama Szustaka, OP. W tym roku przygotował niezwykłe Internetowe Słuchowisko Adwentowe “Plaster Miodu”. Mimo, że adwent się kończy, zapraszam Cię do posłuchania nawet po Świętach.

Wesołych Świąt!

Zdjęcie z kolekcji (c)Luz Adriana Villa Flickr Creative Commons na licencji CC2.0

2 komentarze do “Wesołych Świąt!

  1. Juz po swietach, podczas ktorych nie zagladalam do sieci stad moj spozniony komentarz.Dzieki za (jak zwykle) konkretny post, sensowna tresc.W Nowym Roku zycze Ci Marcinie,zebys pomnazal swoje talenty i dzielil sie swoja wiedza z nami 🙂

Leave a Reply