Zasady Bloga

Tworząc tego bloga postanowiłem nie narzucać sobie (ani tym bardziej Czytelnikom) sztywnych zasad czy reguł. Na co dzień mamy tak wiele ograniczeń, że tworzenie kolejnych byłoby niepotrzebną komplikacją. Chciałbym jednak podzielić się z Tobą moimi aspiracjami i intencjami dotyczącymi tego miejsca w Sieci:

  1. Moją aspiracją jest publikować na tym blogu co najmniej jeden wpis w tygodniu – w poniedziałek, na dobre rozpoczęcie tygodnia, jako tekst, który czytasz przy porannej kawie lub herbacie. Jeżeli będę miał możliwość częstszej publikacji – zrobię to z przyjemnością w pozostałe dni tygodnia. publikować teksty, które pomogą Ci w wyjściu z przepracowania, byś mógł cieszyć się życiem, którego pragniesz. Obecnie ze względu na intensywny rozwój mojej działalności doradczej nie jestem w stanie zobowiązać się do regularnego harmonogramu publikacji. Publikuję wtedy, kiedy mam przestrzeń by coś przydatnego napisać.
  2. Moją intencją jest abyśmy ze sobą dyskutowali i wymieniali poglądy. Jestem przekonany, że takie dyskusje mogą wiele wnieść do usprawniania naszych działań w świecie biznesu. Zapraszam do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Gwarantuję moderację komentarzy, która pozwoli nam zachować kulturalny i merytoryczny poziom dyskusji.
  3. Zauważyłeś już pewnie, że na blogu zwracam się do Ciebie per Ty. Nie jest to z mojej strony brak szacunku, ani tym bardziej chęć spoufalania się. Myślę jednak, że ta forma pozwala na czytelniejszą i prostszą komunikację w słowie pisanym, a poza tym przyjęła się już w  Sieci. Oczywiście w mojej działalności biznesowej, podczas interwencji u Klientów, zawsze ustalamy formy grzecznościowe i “na Ty” przechodzimy tylko i wyłącznie za obopólną zgodą.
  4. W zawodzie profesjonalnego doradcy liczy się przede wszystkim dyskrecja, poufność i zaufanie. Na blogu przytaczam czasami przykłady z pracy z moim Klientami. Ze względu na zachowanie Ich anonimowości, o ile nie będzie to wyraźnie zaznaczone, wszelkie dane mogące pomóc powiązać mojego Klienta z omawianym przypadkiem są zmienione. Zmiana ta może dotyczyć: płci, branży, firmy, sektora, działu i zespołu. Proszę o zrozumienie w tej materii. Jest ona dla mnie niezmiernie ważna.
  5. Wszystkie treści zawarte na tym blogu stanowią własność intelektualną i chronione są prawem autorskim. Proszę korzystaj do woli, wykorzystuj do własnego rozwoju, poszerzania własnych horyzontów, jednakże nie kopiuj, nie publikuj i nie wykorzystuj treści jako własnej. Jeżeli przytaczasz przykłady lub techniki opisane na tym blogu, proszę podaj źródło. Razem budujmy etyczny i uczciwy świat.
  6. Wszystko o czym tu piszę to próba pokazania mojego osobistego punktu widzenia na zawód, który wykonuję. Ukazanie “od kuchni” tego czym się zajmuję. Jeśli uznasz, że może Ci się to do czegoś przydać – korzystaj do woli. Nie namawiam Cię jednak do podzielania moich poglądów czy kopiowania pomysłów tutaj opisanych. Potraktuj je proszę jako punkt wyjścia do zbudowania własnej historii. Jako inspirację do tego by stworzyć coś wyjątkowego. ZAWSZE używaj własnego osądu i SAMODZIELNIE podejmuj decyzje.
  7. Czasami w tekstach rekomenduję produkty komercyjne i używam tzw. linków afiliacyjnych. Oznacza to, że jeżeli dotrzesz do producenta z tego linku i zdecydujesz się na zakup, producent wypłaci mi prowizję. Kieruję się prostą zasadą: linki afiliacyjne stosuję przy produktach, których sam używam i uważam, że mogą przydać się moim Czytelnikom. Od początku roku 2014 nie informuję o linkach afiliacyjnych użytych w tekście.
  8. Jeżeli na blogu pojawią się wpisy reklamowe, będą one wyraźnie oznaczone jako teksty sponsorowane.
  9. Zależy mi, aby ze zgromadzonej tu wiedzy skorzystało jak najwięcej ludzi. Jeżeli uważasz że treści tu zgromadzone mogą się komuś przydać – proszę prześlij adres tego bloga do swoich przyjaciół, znajomych lub rodziny.

Leave a Reply