Informacje o blogu

Dzień dobry! 🙂

Nazywam się Marcin Kwieciński i zawodowo pomagam pracownikom umysłowym wyjść z przepracowania, aby mogli się cieszyć życiem którego pragną.

W tym celu w 2011 roku stworzylem projekt “Ogarnij Chaos”, w którym rozwijam własny, unikalny proces wychodzenia z przepracowania dedykowany menedżerom, przedsiębiorcom oraz wysokopłatnym specjalistom.

Poprzez porządkowanie realizowanych zobowiązań i wprowadzanie nowoczesnych metod produktywności do organizacji ich pracy, pracownicy umysłowi zyskują przestrzeń na osiągniecie równowagi życiowej, przy jednoczesnym skupieniu na osiąganiu ambitnych celów zawodowych.

Projekt “Ogarnij Chaos” wziął się z niezgody na panujący powszechnie mit, że aby coś osiągnąć należy się zaharować.

Jak często powtarzam podczas warsztatów i wykładów dla firm: “trzeba się napracować, bo bez pracy nie ma kołaczy, ale jednocześnie można to zrobić w taki sposób, aby nie dopuścić do przepracowania i zachować energię oraz przestrzeń na inne ważne obszary własnego życia”

Program “Ogarnij Chaos” znalazł zastosowanie w najbardziej nowoczesnych firmach, którym zależy na zapewnieniu swoim pracownikom równowagi życiowej oraz komfortu pracy w drodze do ambitnych celów, m.in: Microsoft, Citibank, PGE, BNP Paribas, Johnson&Johnson, Predica, Beko, Jost, Orange i wiele innych. (Pełna lista Klientów “Ogarnij Chaos” znajduje się tutaj.)

Na blogu dzielę się przemyśleniami, wiedzą i doświadczeniem z realizowanych projektów. Zależy mi, aby Czytelnicy znaleźli tu odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące organizacji pracy umysłowej, a zgromadzona tu baza artykułów stała się narzędziem profilaktycznym, które pozwoli zbudować wysoką świadomość na temat tego jak nie dopuścić do przepracowania we własnej karierze oraz organizacji w której się pracuje.

Aby mieć pewność, że nie ominie Cię nowy wpis możesz zasubskrybować blog przez RSS lub przez e-mail.

newsletter

Najważniejsze wpisy

Jeżeli dopiero trafiłeś na mojego bloga, zapraszam Cię do zapoznania się z wpisami, które szczególnie przypadły do gustu moim Czytelnikom lub które uważam za wyjątkowo ważne:

3 rozmowy o wychodzeniu z przepracowania (video)

8 lat projektu “”Ogarnij Chaos” – podsumowanie

Moja definicja produktywności osobistej

Najważniejsza porada zawodowa, którą w życiu dostałem

Kokpit Produktywności Osobistej – fundament mądrej i skutecznej pracy umysłowej

Jak wyjść z przepracowania?

Co to są Systemy Zarządzania Zadaniami i do czego służą?

Moja biografia

Jestem konsultantem produktywności. Od 2004 roku zawodowo zajmuję się działalnością doradczą dotyczącą usprawniania procesów biznesowych w dużych przedsiębiorstwach i korporacjach. W 2011 roku zakończyłem pracę “na etacie” i zaangażowałem się w budowę projektu “Ogarnij Chaos”.

Od tego czasu regularnie prowadzę konsultacje indywidualne dla przepracowanych pracowników umysłowych oraz zespołów, warsztaty i wykłady dla firm.

Regularnie rozwijam również unikalny, autorski proces wychodzenia z przepracowania, dzięki czemu jestem w stanie zagwarantować Klientom efekty oraz powtarzalne doświadczenie w ich procesie rozwojowym.

Od 2017 roku znak towarowy “Ogarnij Chaos” jest chroniony przez Urząd Patentowy RP co gwarantuje Klientom, iż usługi sygnowane tym znakiem mogą być świadczone jedynie przez firmę ISC Productivity Consulting, której jestem właścielem i zawierają wszystkie niezbędne komponety do wyjścia z przepracowania.

Zanim założyłem własną działalność doradczą, doświadczenia doradcze zdobywałem w dwóch uznanych, międzynarodowych korporacjach: NextiraOne oraz Microsoft. Byłem w grupie 20% najlepszych pracowników Microsoft na świecie. Ukończyłem prestiżowy program rozwoju konsultantów Microsoft Services University. Jestem laureatem nagród Great People, Great Performance oraz Microsoft Gold Star. W ostatnich latach swojej kariery etatowej, zarządzałem portfelem projektów doradczych wartym kilka milionów dolarów.

Mam wkład w usprawnienie zarządzania relacjami i doświadczeniami Klientów w czołowych przedsiębiorstwach, organizacjach non-profit i administracji publicznej w Polsce i za granicą. Realizując projekt “Ogarnij Chaos” przyczyniłem się do rozwoju kadry menedżerskiej i eksperckiej m.in. w takich organizacjach jak Citi, Bre Bank, Microsoft, Asseco. Pełna lista Klientów znajduje się tutaj.

Lubię, gdy w moim życiu wiele się dzieje i mogę spędzać ciekawie czas. Jestem kolekcjonerem doświadczeń. Wiem, że warto dobrze wykorzystać swój czas. Każdego dnia mijają cenne minuty naszego życia. Zależy mi, by dobrze je spożytkować. Wolny czas dzielę ze swoją rodziną (żona Małgorzata i synowie Dominik oraz Leon) i przyjaciółmi, podróżując oraz rozwijając swoje pasje związane z fotografią i lotnictwem. Jestem członkiem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych “Air-Action”.

Jestem również komentatorem na tematy produktywności w Polskim Radiu i Radio TOK FM oraz prasie branżowej. Listę niektórych moich nagrań i publikacji znajdziesz tutaj.

Zasady bloga

W tworzeniu tego bloga kieruję się kilkoma zasadami. Możesz przeczytać o nich tutaj.

Podaj dalej

Jeżeli uznasz, że treści zgromadzone na moim blogu mogą komuś się przydać, proszę “podaj dalej”. Wyślij link do bloga, podziel się na Facebooku lub Twitterze, albo po prostu powiedz o tym blogu znajomym, podczas najbliższego spotkania. Zależy mi, aby każdy, kto może potrzebować podobnych informacji, mógł z nich skorzystać. Dziękuję!