Informacje o blogu

Nazywam się Marcin Kwieciński. Doradzam menedżerom i specjalistom na tematy produktywności. Jestem autorem projektu doradczego „Ogarnij Chaos”, który z mnogości możliwości pomaga zidentyfikować i zrealizować najważniejsze priorytety w pracy i w życiu. Dla moich Klientów tworzę systemy zarządzania zadaniami i priorytetami, które pozwalają świadomie podejmować dobre decyzje strategiczne w oparciu o fakty, a nie intuicję. Program „Ogarnij Chaos” znalazł zastosowanie w takich firmach jak Microsoft, Citi Handlowy czy Inforsys S.A.

To jest mój osobisty blog. Dzielę się tu tym, co mnie nieustannie intryguje i ciekawi – jak pracują Ci, który osiągają sukcesy w firmie? Co zrobić by być profesjonalistą i jednocześnie cieszyć się życiem? Jak optymalnie radzić sobie z codziennymi zadaniami i projektami, gdy jest tak dużo do zrobienia?

Piszę o tym jak stać się profesjonalistą pożądanym na rynku pracy. Pokazuję jak pracują ci, którzy dobrze wykonują swoją pracę, odnajdują satysfakcję w tym co robią, mają czas dla siebie i śpią spokojnie. I co robią, by to pracodawcy zabiegali o ich zatrudnienie w swojej organizacji.

Aby mieć pewność, że nie ominie Cię nowy wpis możesz zasubskrybować blog przez RSS lub przez e-mail.

newsletter

Najważniejsze wpisy

Jeżeli dopiero trafiłeś na mojego bloga, zapraszam Cię do zapoznania się z wpisami, które szczególnie przypadły do gustu moim Czytelnikom lub które uważam za wyjątkowo ważne:

Produktywność
86 400
Najważniejszy składnik produktywności
Zaprojektuj swoje życie
Czym charakteryzują się osoby produktywne?

Profesjonalizm
Zacznij myśleć jak hydraulik
A co jeśli mnie zwolnią?
Sukces nie przychodzi łatwo i spontanicznie

Doradztwo
Klient dobrze zlikwidowany
Jaką wartość dostarczasz?
Jeszcze o wartości doradcy

Moja biografia

Jestem konsultantem biznesu. Od 2004 roku zawodowo zajmuję się działalnością doradczą dotyczącą usprawniania procesów biznesowych w dużych przedsiębiorstwach i korporacjach. Przez wiele lat moją specjalizacją było tworzenie i optymalizacja procesów biznesowych związanych z obsługą Klientów i ich doświadczeń w kontaktach z firmą lub marką.

Swoje doświadczenia doradcze zdobywałem w dwóch uznanych, międzynarodowych korporacjach: NextiraOne oraz Microsoft. Byłem w grupie 20% najlepszych pracowników Microsoft na świecie. Ukończyłem prestiżowy program rozwoju konsultantów Microsoft Services University. Jestem laureatem nagród Great People, Great Performance oraz Microsoft Gold Star. W ostatnich latach swojej kariery etatowej, zarządzałem portfelem projektów doradczych wartym kilka milionów dolarów. Od roku 2011 prowadzę swoją firmę doradczą ISC Productivity Consulting, gdzie rozwijam autorski projekt „Ogarnij Chaos”.

Mam wkład w usprawnienie zarządzania relacjami i doświadczeniami Klientów w czołowych przedsiębiorstwach, organizacjach non-profit i administracji publicznej w Polsce i za granicą. Realizując projekt „Ogarnij Chaos” przyczyniłem się do rozwoju kadry menedżerskiej i eksperckiej m.in. w takich organizacjach jak Citi, Bre Bank, Microsoft, Asseco. Pełna lista Klientów znajduje się tutaj.

Lubię, gdy w moim życiu wiele się dzieje i mogę spędzać ciekawie czas. Jestem kolekcjonerem doświadczeń. Wiem, że warto dobrze wykorzystać swój czas. Każdego dnia mijają cenne minuty naszego życia. Zależy mi, by dobrze je spożytkować. Wolny czas dzielę ze swoją rodziną (żona Małgorzata i syn Dominik) i przyjaciółmi, podróżując oraz rozwijając swoje pasje związane z fotografią i lotnictwem. Jestem członkiem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych „Air-Action”.

Jestem również komentatorem na tematy produktywności w Polskim Radiu i Radio TOK FM oraz prasie branżowej. Listę niektórych moich nagrań i publikacji znajdziesz tutaj.

Zasady bloga

W tworzeniu tego bloga kieruję się kilkoma zasadami. Możesz przeczytać o nich tutaj.

Podaj dalej

Jeżeli uznasz, że treści zgromadzone na moim blogu mogą komuś się przydać, proszę “podaj dalej”. Wyślij link do bloga, podziel się na Facebooku lub Twitterze, albo po prostu powiedz o tym blogu znajomym, podczas najbliższego spotkania. Zależy mi, aby każdy, kto może potrzebować podobnych informacji, mógł z nich skorzystać. Dziękuję!