Jak wyznaczać cele i nie polec przy ich realizacji?

Początek roku to doskonała okazja na świadome wytyczenie kierunku na nadchodzące 12 miesięcy. Z tej okazji Mariusz Chrapko, autor podcastu “Menedżer PLUS” zaprosił mnie do rozmowy na temat wyznaczania i skutecznej realizacji celów.

18-01 Jak osiagac cele_blog

W audycji poruszamy szereg aspektów wyznaczania celów oraz metod ich osiągania, m.in:

  • Po co wyznaczać cele?
  • Od czego zacząć wyznaczanie celów?
  • Czym się charakteryzują dobrze wyznaczone cele?
  • Jakie narzędzia pomogą zrealizować wyznaczone cele?
  • Co zrobić, aby mieć motywację do realizacji celów?
  • oraz wiele praktycznych porad, które mogą przydać się przy definiowaniu własnych celów.

W sumie wyszła z tego prawie 50 minutowa rozmowa – mini poradnik jak metodycznie osiągać cele.

Niestety w dniu nagrania byłem lekko przeziębiony, przez co mówię “przez nos”, ale mam nadzieję, że nie przeszkodzi Ci to w przyswojeniu wiedzy.

Aby zachęcić Cię do wypróbowania omawianych metod przygotowaliśmy również 2 konkursy.

Konkurs nr 1 – informujemy o nim w samej audycji, mniej więcej w połowie audycji – do wygraia jest książka Davida Allena “Getting Things Done”. Trzeba się jednak pospieszyć, gdyż odpowiedzi przyjmowane są do 20 stycznia. Wszystkie szczegóły podane są w audycji i na stronie podcastu “Menedżer PLUS”.

Konkurs nr 2 – do wygrania jest książka “Esencjalista” Grega McKeowna. Aby wziąć w nim udział należy w komentarzu do tego wpisu zadać pytanie dotyczące wyznaczania lub realizacji celów, ale takie które nie padło w audycji. Innymi słowy, napisz w komentarzu czego jeszcze chciałbyś się dowiedzieć na temat wyznaczania lub osiągania celów. W piątek 22 stycznia po godzinie 20.00 spośród zadanych pytań wybiorę jedno, które otrzyma wspomnianą nagrodę.

18-01 Esencjalista

Pytanie: Czego chciałbyś dowiedzieć się na temat wyznaczania i realizacji celów, o co nie zapytał mnie Mariusz Chrapko w audycji “Menedżer PLUS”?