2 teksty, które zwiększą Twoją skuteczność

Niestety dopadło mnie paskudne przeziębienie. Zamiast pisać nowy tekst – łykam tabletki, walczę z temperaturą i staram się odzyskać głos. Nowego wpisu więc dziś nie będzie. Sad smile

W zastępstwie polecam Ci dwa bardzo ciekawe teksty, które mam nadzieję staną się podporą Twojej skuteczności:

“Sukces rodzi sukces” – inspirująca historia Dominika Juszczyka, jednego z pierwszych Klientów programu „Ogarnij Chaos”. Dominik opisuje swoją drogę, jak sam pisze „od nadwagi do maratończyka i entuzjasty produktywności”. Z Dominikiem miałem okazję spotkać się kilka dni temu, prawie cztery lata od momentu, kiedy zaczęliśmy nasze konsultacje. I jestem pod ogromnym wrażeniem postępów jakich dokonał. Pisze bloga, ma świetne pomysły na usprawnianie produktywności (sam na spotkaniu nauczyłem się od niego kilku fajnych patentów Smile ), został jednym z kilku w Polsce certyfikowanych coach’y programu Gallup StrengthsFinder (czyli programu identyfikacji oraz rozwoju własnych silnych stron). Serce rośnie obserwując takie efekty!

“4 rodzaje słuchania” – drugi tekst jest autorstwa Krzysztofa Skubisa – mojego mentora i coacha. Krzysztof specjalizuje się w coachingu zarządzania emocjami – bardzo ciekawym obszarem ludzkiej skuteczności. Emocje towarzyszą nam na każdym kroku i potrafią mieć ogromy wpływ na naszą skuteczność i wydajność. Krzysztof zgłębia meandry inteligencji emocjonalnej i potrafi wytłumaczyć ten wydawałoby się „miękki” obszar ludzkiego funkcjonowania, w bardzo przejrzysty i wręcz inżynierski sposób. Bardzo to u niego cenię – zamiast powszechnie kojarzącego się z coachingiem „szamanizmu”, bardzo solidna podbudowa teoretyczna i praktyczne zastosowania tej wiedzy.

A ja wracam pod kołdrę, sączyć herbatkę z miodem i sokiem malinowym Smile

Pytanie: Co ciekawego wyniosłeś z lektury powyższych tekstów?

 

Leave a Reply