Wesołych Świąt!

Radujmy się, Chrystus zmartwychwstał!

“A pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: « Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono ». Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył.”

J 20,1-8

Niechaj te Święta Wielkanocne będą dla nas czasem, gdy to jedno zdanie “Radujmy się, Chrystus Zmartwychwstał!” stanie się okazją do refleksji nad tym co naprawdę ważne, prawdziwego i radosnego świętowania w gronie najbliższych, pogłębienia wiary w to co tak po ludzku jest nie do ogarnięcia, wzmocnienia ufności w to, że On naprawdę poradzi sobie z naszymi trudnościami, błędami i wątpliwościami. I w końcu niech stanie się okazją do tego, byśmy przynajmniej w te dni (a najlepiej już zawsze), potrafili pamiętać, że każda napotykana osoba jest Dzieckiem Boga, za które Jezus złożył ofiarę ze swojego życia.

Wesołych Świąt Bracie i Siostro 🙂

A gdybyś chciał posłuchać czegoś wartościowego, to jak co roku gorąco polecam rekolekcje o. Adama Szustaka, OP – w tym roku podążamy śladami Mojżesza:

Polecam również bardzo ciekawy tekst Krzysztofa Skubisa “A jeśli Jezus zmartwychwstał?” oraz Szymona Hołowni “Noc wolnych ludzi”.

Radujmy się – Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał!

1 komentarz do “Wesołych Świąt!

Leave a Reply