Microsoft OneNote dostępny za darmo

Przez ostatnie kilka lat, na rynku notatników elektronicznych, niepodzielnie królował Evernote. Ta dostępna w wersji podstawowej za darmo, platforma do robienia wszelkiego rodzaju notatek, nie miała godnego konkurenta. Od 2 tygodni sytuacja na rynku uległa przetasowaniu. 17 marca 2014 Microsoft ogłosił, że aplikacja OneNote, dotychczas dostępna jedynie, jako płatna aplikacja pakietu Office, będzie dostępna zupełnie za darmo dla każdego! Co więcej, wraz z udostępnieniem OneNote, pojawiło się wiele zmian, które były długo wyczekiwane przez użytkowników OneNote’a. Oto krótkie podsumowanie.

20140407_onenote_za_darmo_resize

Jak zapewne już wiesz, jestem wielkim fanem OneNote. To moja “elektroniczna pamięć”. Przechowuje tam wszystkie notatki, ważne materiały oraz wiele danych biznesowych, które na co dzień pomagają mi prowadzić moją firmę. OneNote służy również moim Klientom jako pierwsza wersja ich systemu do ogarniania chaosu. Dziś również Ty, nawet jeśli nie masz pakietu Office możesz skorzystać z dobrodziejstw tej aplikacji.

Aby pobrać wersję darmową OneNote – wejdź na stronę www.onenote.com i kliknij przycisk “Bezpłatne pobieranie”.

Obecnie OneNote dostępny jest na następujące platformy:

 • Windows
 • Windows Phone
 • Mac
 • iPad
 • iPhone
 • Adroid
 • oraz umożliwia dostęp online przez przeglądarkę.

Darmowa wersja OneNote umożliwia synchronizację notatników do 7 GB danych za pomocą dysku wirtualnego OneDrive.

W stosunku do wersji płatnej została okrojona o następujące funkcje:

 • Umieszczanie notatników na Sharepoint
 • Śledzenie historii zmian
 • Integracja z Outlook

Usługa OneNote

20140407_onenote_summary_resize

Wraz z udostępnieniem OneNote za darmo, OneNote został przekształcony w pełnoprawną usługę sieciową. Oznacza to, że funkcje notatnika zostały uzupełnione o możliwości integracji z innymi aplikacjami, usługami oraz urządzeniami! Oto niektóre z rozszerzeń dostępne do OneNote:

Możliwość wysyłania notatek za pomocą e-mail – wystarczy, że wyślesz email na adres me@onenote.com i Twoje notatki zostaną umieszczone w OneNote

Skanowanie bezpośrednio do OneNote – urządzenia firm Brother, Doxie i Epson mogą teraz skanować bezpośrednio do OneNote

Integracja z serwisem IFTTT – za pomocą tej integracji możesz skomunikować swoje notatniki z ponad 85 innymi usługami sieciowymi, m.in: EverNote, Facebook, LinkedIn, Gmail czy Buffer. Pełna lista tutaj: https://ifttt.com/channels

Aplikacja Office Lens – jeżeli posiadasz Windows Phone, koniecznie zainstaluj aplikację Office Lens. Umożliwia ona przenoszenie do OneNote notatek z tablic, flipczartów i dokumentów poprzez robienie im zdjęć.

Samouczki OneNote

Pod tymi adresami znajdziesz natomiast krótkie materiały wprowadzające do aplikacji OneNote. Materiały są w języku polskim.

Ogarnij Chaos z OneNote

Dodatkowo, zapraszam Cię do obejrzenia nagrania mojego webinarium na temat ogarniania chaosu z OneNote:

(jeżeli czytasz ten wpis w e-mailu, odwiedź adres: http://www.youtube.com/watch?v=-ZfYhwaaaws)

Mam nadzieję, że tym wprowadzeniem zachęciłem Cię do wypróbowania OneNote’a. To nie jest artykuł sponsorowany. OneNote jest aplikacją, która nieustanie wzbudza zdziwienie i zachwyt moich Klientów, kiedy go im pokazuję. Zazwyczaj od dawna mają go na swoim komputerze, tylko nigdy nie używali. A to ogromna szkoda. Osobiście uważam, że to najlepsza aplikacja pakietu Office. Mam nadzieje, że przyda się i Tobie.

Pytanie: Do czego może Ci się przydać OneNote w życiu i w pracy?

7 komentarzy do “Microsoft OneNote dostępny za darmo

 1. Mi się podoba funkcja notatek ze spotkań i ustaleń. Udostępniając notatki ze spotkań innym użytkownikom można najzwyczajniej prowadzić dyskusję i robić ostateczne ustalenia i widać kto, co i kiedy wpisał 🙂 Mega… ciągle staram się zaszczepiać u mnie w firmie nawyk OneNote aby każdy notował… świetny wpis Marcinie 🙂

 2. Chciałem skorzystać z tego programu, jednak nie stworzyli wersję na windows x64bit i nie mogę z niego skorzystać. Znacie obejście jakieś?

Leave a Reply