Spróbuj tego, gdy zamiast pracować, co chwila zaglądasz do Internetu!

Są takie chwile, kiedy zupełnie nie możesz się skupić. Już masz się wziąć do pracy, ale tylko sprawdzisz, co ciekawego pojawiło się w Internecie. Zaglądasz na Facebook, na ulubiony portal z wiadomościami. Potem tylko sprawdzisz aukcje na Allegro. Może jeszcze ten blog ulubionego autora. I już, już tylko upewnisz się, że wysłałeś znajomym ten ciekawy link… A zadanie, jak czekało na rozpoczęcie, tak czeka.

20140303_coldturkey5_resize

W takim momencie warto skorzystać z aplikacji, która skutecznie odetnie Cię od wszystkich stron, które Cię kuszą i rozpraszają. A jednocześnie pozostawi dostęp do tych zasobów Internetu, które są Ci niezbędne do wykonania Twojej pracy.

W takiej właśnie sytuacji był mieszkający w Kanadzie Felix Belzile. Przygotowując się do egzaminów nie mógł oderwać się od przepastnych zasobów Internetu. Na szczęście jest programistą 🙂

Pisze na szczęście, gdyż dzięki temu powstała aplikacja Cold Turkey. Felix, aby poradzić sobie ze swoim rozproszeniem, stworzył i udostępnił program, który skutecznie blokuje dostęp do wszystkich zasobów Internetu oraz aplikacji, które określisz jako przeszkadzające Ci w pracy. Jednocześnie aplikacja pozostawia dostęp do pozostałej części Internetu.

Aplikacja jest napisana w taki sposób, aby po włączeniu blokady nie udało się łatwo jej wyłączyć. Dlatego proszę Cię o rozważne używanie. Blokada po uruchomieniu jest bardzo trudna do dezaktywacji. Nie pomogą reset komputera, zmiana czasu w systemie, ani zabijanie procesów w Task Managerze.

A teraz najważniejsze – aplikacja Cold Turkey dostępna jest jako Open Source zupełnie za darmo! Jeżeli zechcesz możesz w ramach rewanżu przekazać autorowi darowiznę oraz określić, jaką jej część ma przeznaczyć na cele charytatywne.

Korzystanie z Cold Turkey jest bajecznie proste. W momencie, gdy potrzebujesz się odciąć, klikasz skrót a w przeglądarce pojawia się następujące okno:

20140303_coldturkey1_resize

Teraz należy ustalić listę blokowanych stron. Lista jest zapamiętywana, więc przy kolejnych uruchomieniach będzie wyświetlana ta, której używałeś ostatnio:

20140303_coldturkey2_resize

Następnie należy ustawić przedział czasu, kiedy blokada ma być aktywna. Czas trwania blokady oznaczasz poprzez zaznaczenie 30 minutowych bloków w kalendarzu. Najkrótszy czas założenia blokady to 30 minut:

20140303_coldturkey3_resize

Po zdefiniowaniu zakresu oraz czasu trwania blokady, pozostaje aktywować procedurę odcięcia:

20140303_coldturkey4_resize

I to już wszystko. W trakcie trwania blokady, próba połączenia z zablokowaną stroną wyświetli komunikat, że strona nie została znaleziona.

Aplikacja działa jedynie w systemie Windows. Jeżeli używasz Mac’a, przetestuj podobne, płatne opcje: Freedom lub Antisocial.

Pytanie: W jakich sytuacjach mogłaby Ci się przydać aplikacja Cold Turkey?

8 komentarzy do “Spróbuj tego, gdy zamiast pracować, co chwila zaglądasz do Internetu!

Leave a Reply