Realizuj cele jak mistrzowie olimpijscy!

Na napisanie tego wpisu czekałem z niecierpliwością i ekscytacją. Dziś jest ten dzień, kiedy mogę się z Tobą podzielić informacjami na temat projektu, który bardzo intensywnie rozwijam od lipca. We wpisie podsumowującym pierwszy rok blogowania napisałem: “Od wakacji bardzo mocno przyglądam się tematyce osiągania celów w sporcie. Produktywność i ogarnianie chaosu nieodłącznie związane są z osiąganiem wspaniałych, ambitnych celów oraz utrzymywaniem wysokiego poziomu motywacji i mistrzostwa. Doświadczenia sportowców i ich trenerów zaadoptowane do biznesu mogą przynieść bardzo ciekawe rezultaty.”

ogarnij_chaos_goalscape_mistrzowie

Teraz mogę napisać trochę więcej…

Jest rok 1998. Niemiecki żeglarz w klasie 49er Marcus Baur przygotowuje się do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w roku 2000. Aby zrealizować ten cel musi zgrać wiele równoległych celów podrzędnych i wątków: przygotowanie fizyczne, rozwój nowych technik żeglowania, współpraca ze sponsorami, zbudowanie sprawnego zespołu sportowego. Ma problem jak to wszystko zaplanować i przekazać innym o mu chodzi. Jak szybko ustalić, co jest najważniejszym priorytetem? Jak zwizualizować przyjętą strategię? W jaki sposób zgrać cały zespół wokół przyjętej strategii? Jak w prosty i zrozumiały dla wszystkich sposób śledzić postęp prac?

Jako architekt z wykształcenia, Marcus zaczyna rysować wielopoziomowe wykresy na bazie koła, jak sam je nazywa – mapy celów. Dzięki temu, jednym rzutem oka jest w stanie ocenić stan przygotowań w danym obszarze. Co więcej, cały zespół rozumie co jest najważniejsze. Jest jeden problem – każda zmiana wymaga wycierania wykresu lub rysowania nowego.

ogarnij_chaos_goalscape_rysunek_Marcusa

W roku 2000 Marcus na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney zdobywa 5 miejsce. Brak miejsca na podium nie zniechęca go jednak i kontynuuje rozwój swojego konceptu wizualizowania celów. Nadaje im nazwę goalscape (od słów goal i landscape). W międzyczasie przygotowując się do kolejnych zawodów w ten sposób, zdobywa kilkukrotnie miejsce na podium podczas mistrzostw świata.

Projekt ewoluuje. W 2005 roku Marcus z grupą studentów informatyki tworzy dość toporny prototyp swoich wizualizacji.

ogarnij_chaos_goalscape_prototyp

Pokazuje go trenerowi brytyjskiej reprezentacji olimpijskiej, wielokrotnemu mistrzowi świata w żeglarstwie Richardowi Parslow. Aplikacja jest na tyle ciekawa, że panowie postanawiają sprzedawać ją innym organizacjom sportowym. Zapraszają również do dalszych prac rozwojowych trenera olimpijskiej drużyny żeglarskiej Australii – Emmett Lazich’a. W roku 2009, po sprzedaży dużej ilości prototypów panowie zawiązują firmę Goalscape Software GmbH i wprowadzają stworzone przez siebie rozwiązanie do wizualizacji celów, na rynek dostępny dla każdego.

ogarnij_chaos_goalscape_trial

ogarnij_chaos_goalscape_tbuy

ogarnij_chaos_goalscape_strategia_wesport

W 2009 roku Emmett Lazich rozpoczyna przygotowania australijskiej żeglarskiej drużyny olimpijskiej (Nathan Outteridge i Iain Jensen) do występu na Igrzyskach w Londynie. Do ustalania celów i priorytetów, planowania strategii oraz śledzenia postępu przygotowań używa oprogramowania Goalscape. Podczas Olimpiady w Londynie w roku 2012, kierowana przez niego drużyna zdobywa złoty medal! Oprogramowanie Goalscape zostaje oficjalnie rekomendowanym narzędziem treningowym dla organizacji zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej (ISAF – International Sailing Federation).

ogarnij_chaos_goalscape_mistrzowie_medale

I tu zaczyna się moja część historii. Osobiście na Goalscape trafiłem w lipcu 2013 roku. Od dłuższego czasu szukałem dla mojego Klienta prostego i niedrogiego sposobu, w jaki mógłby zwizualizować swoją strategię i wraz z zespołem śledzić jej realizację. Gdy tylko zacząłem testować tę aplikację wiedziałem, że to jest to! Proste, intuicyjne narzędzie, które szybko pozwala stworzyć strategię, wizualnie ustalić priorytety, a następnie śledzić ich realizację. A do tego w stosunku do innych narzędzi w dość niewygórowanej cenie.

Ponieważ narzędzie bardzo mi się spodobało, postanowiłem zaprezentować je kilku zaprzyjaźnionym Klientom i zapytać o ich zdanie. Odbyłem ponad 20 prezentacji. Otrzymałem jasny sygnał, że problem z ustalaniem i nadzorowaniem priorytetów jest powszechny, a takie narzędzie do wizualizacji celów może okazać się przydatne nie tylko w sporcie, ale i w biznesie. Dlatego po krótkiej analizie, postanowiłem sprowadzić to oprogramowanie do Polski!

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że moja firma ISC Productivity Consulting została oficjalnym partnerem biznesowym firmy Goalscape Software i uzyskała tytuł “Goalscape Software Partner”. Dzięki temu partnerstwu już dziś każdy użytkownik w Polsce ma szansę realizować swoje cele biznesowe, sportowe czy osobiste dokładnie w taki sam sposób jak mistrzowie olimpijscy!

Pierwsze efekty naszej współpracy możesz zauważyć już dziś, kolejne poznasz jeszcze w tym roku. Oto 6 projektów związanych z Goalscape, które obecnie realizuję.

ogarnij_chaos_goalscape_trial

ogarnij_chaos_goalscape_tbuy

ogarnij_chaos_goalscape_priorytety

(kliknij w powyższy rysunek, by podejrzeć projekt w aplikacji Goalscape)

Polska wersja językowa – zależało mi, aby oprogramowanie było dostępne w naszym ojczystym języku. Wciąż jest wiele osób, które preferują narzędzia w języku polskim. Dzięki temu nauka i obsługa narzędzia staje się dużo prostsza. Po kilku tygodniach przygotowań Polska wersja językowa jest właśnie w fazie testów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zostanie udostępniona w przeciągu miesiąca.

Wsparcie techniczne w języku polskim – używając jakiegokolwiek oprogramowania może pojawić się błąd lub pytanie dotyczące konkretnej funkcji. W przypadku oprogramowania zagranicznego konieczny jest wtedy kontakt z producentem w jego ojczystym języku. Nie wszyscy w ten sposób chcą się komunikować. Dlatego świadczymy wsparcie techniczne w języku polskim! Masz możliwość zadawać pytania w języku polskim i odpowiedź uzyskasz również po polsku.

Warsztat szkoleniowy “Ogarnij Chaos z Goalscape” – w ramach integracji z projektem “Ogarnij Chaos” powstał warsztat, podczas którego uczestnicy porządkują swoje priorytety, strategie i plany z pomocą Goalscape. Tworzą własne mapy celów, a także pod opieką doradcy wypracowują konkretne zastosowania dla swojego zespołu i organizacji. Zaraz po zakończeniu warsztatu są gotowi do używania zbudowanych narzędzi i szablonów w swojej firmie. Ten warsztat jest już gotowy! Pozostało przygotować jeszcze materiały marketingowe. 🙂

Konsultacje na temat realizacji celów i priorytetów – realizacją tego projektu jestem najbardziej podekscytowany! Dzięki współpracy z twórcami aplikacji zyskałem dostęp do wiedzy i know – how trenerów i mistrzów olimpijskich. Opracowując zasady naszego partnerstwa chcieliśmy, aby doświadczenie Goalscape w Polsce nie było tylko zwykłą sprzedażą kolejnego narzędzia. Zależy nam, aby jak najwięcej osób zrealizowało swoje wspaniałe cele! Twórcy Goalscape podzielili się ze mną swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu realizacji celów i doświadczeń olimpijskich. Dzięki temu Czytelnicy bloga jak i Klienci projektu “Ogarnij Chaos” uzyskują możliwość realizacji swoich celów dokładnie w taki sam sposób jak mistrzowie olimpijscy!

Webinarium “Wprowadzenie do realizacji celów z Goalscape” – w Sieci jest sporo materiałów w języku angielskim. W niedługim czasie startujemy z krótkim wprowadzeniem do realizacji celów z Goalscape w języku polskim, uwzględniając specyfikę funkcjonowania w naszym kraju. Czytelnicy i polscy użytkownicy dowiedzą się jak w prosty i szybki sposób zacząć pracę nad własnymi celami. Ponieważ zbliża się nowy rok, to będzie dobry okres, by noworoczne postanowienia zaplanować i zrealizować razem z Goalscape.

Usługi wdrożeniowe Goalscape – skuteczne wdrożenie narzędzia informatycznego w całej firmie, może być całkiem złożonym projektem. Dlatego we współpracy z twórcami opracowaliśmy metodykę błyskawicznego wdrażania Goalscape w organizacji. Dzięki temu Klient ma pewność, że wdrożenie przebiegnie pomyślnie i sprawnie, bez niepotrzebnych kłopotów. Wdrożenie oczywiście jest realizowane w języku polskim.

Jak widzisz, bardzo dużo się dzieje. Projekt „Ogarnij Chaos” został rozbudowany o nowe moduły. Bardzo się z tego cieszę! Zależy mi, aby projekt “Ogarnij Chaos” pomagał ustalić i zrealizować z powodzeniem najważniejsze priorytety. Goalscape jest narzędziem, które doskonale wpisuje się w tę misję.

Jeżeli chciałbyś wypróbować lub zamówić Goalscape możesz zrobić to już teraz. Jeżeli znasz kogoś, kto mógłby skorzystać z tego rozwiązania, proszę podaj tę informację dalej przesyłając link do tego wpisu mailem lub publikując go w Twojej sieci społecznościowej, na Facebooku czy LinkedIn.
ogarnij_chaos_goalscape_trial

ogarnij_chaos_goalscape_tbuy

ogarnij_chaos_goalscape_zeglarze

Pytanie: Jakie cele chciałbyś zrealizować w najbliższym czasie?

5 komentarzy do “Realizuj cele jak mistrzowie olimpijscy!

  1. Pingback: Jak ustalić priorytety, gdy realizujesz wiele przedsięwzięć? | Marcin Kwiecinski

  2. Pingback: Blaski i cienie 2015 – moje 21 lekcji z mijającego roku | Marcin Kwiecinski

  3. Pingback: Goalscape – nowe zasady licencjonowania (w tym wersja FREE) | Marcin Kwiecinski

  4. Pingback: 12 przeszkód przeglądu tygodniowego (i jak je pokonać) | Marcin Kwiecinski

  5. Pingback: Systemy zarządzania zadaniami, które polecam w 2018 roku | Marcin Kwiecinski

Leave a Reply